Záchranku přivolejte pomocí mobilní aplikace

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Dnes se zaměříme na poněkud vážnější téma, a to záchranu lidských životů. Bohužel se občas přihodí, že se vám něco stane a potřebujete rychle zavolat záchrannou službu. V mnohých případech si narychlo ve stresu spousta lidí nemůže vzpomenout na číslo 155, které nám odmalička vštěpují do hlavy. Nyní je k dispozici aplikace Záchranka, která to již udělá vše za vás.

V aplikaci si můžete zadat své osobní údaje, tedy klasicky jméno a příjmení, věk, ale i choroby, kterými trpíte a na které se léčíte. To pomůže záchranářům při případné pomoci. V případě nouze pak stačí přidržet na úvodní obrazovce aplikace červený kříž, který vytočí automaticky číslo 155 a podle zapnuté GPS pošle aktuální polohu do řídícího centra záchranné služby. Poloha je odesílána pomocí SMS nebo datového připojení. Hned jste spojeni s operátorem, který k vám ihned vysílá lékaře a díky zaslané poloze ví přesně, kde se nacházíte, takže se zkracuje doba příjezdu sanitky.

Zachranka_app

Aplikace nabídne i navigaci k nejbližší lékařské, zubní či lékárenské pohotovosti. Zobrazí i externí defibrilátory. Navíc je zde i příručka rychlé pomoci, díky níž můžete pomoci ostatním. Lékařům se také zobrazí jazyk, který je v telefonu nastavený, a stav baterie. Pro vyzkoušení aplikace lze zapnout zkušební mód, kterým si Záchranku nanečisto otestujete. 

Záchranka je dostupná pro platformy Android a iOS. Přeji vám, abyste aplikaci nikdy nemuseli vyzkoušet na ostro.

kvé er

Foto: www.zzslk.cz


Štítky:

, , , , ,