Waze: Ukáže dopravní zácpy při cestě domů

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Do školy, na dovolenou, za přáteli. Jezdíme vlakem, autobusem, ale spousta z nás jezdí autem. Občas se opravdu hodí informace o probíhajících uzavírkách nebo zácpách včas. Proto je zde aplikace Waze, do které řidiči přidávají informace, které se vám mohou na silnici hodit.

Aplikace je pro jakéhokoliv řidiče, který zrovna někam jede a potřebuje informace o aktuálním dění na silnici. Po prvotním spuštění se v aplikaci zaregistrujete a pak ji můžete dle libosti užívat. Samozřejmě potřebuje povolení pro sdílení polohy, aby zaznamenala pozici na mapě. Pak již ukazuje uživatele, kteří jsou blízko vás a se kterými můžete přímo chatovat a zeptat se, zda není v daném úseku cesty nějaký problém.

Waze

Pokud nějaký uživatel ohlásí dopravní zácpu nebo uzavírku, objeví se na mapě dané označení a vy budete vědět, že je dobré se místu vyhnout. Uživatelé také mohou přidat upozornění na probíhající silniční kontroly a měření od policie, což určitě využije nejeden „závodník“. Hlasová podpora i v naší lokalizaci nepřijde na zmar. Aplikace Waze je zcela zdarma pro Android, iOS i Windows Phone.

wazelogo


Štítky:

, , , , , ,