Podzimní větrání vás zavane až na “Mont Blank”

Martina Mátlová

Autor: Martina Mátlová
Datum

Chtěli byste se provětrat na procházce nebo poznat krásy Olomouckého kraje a nemáte s kým? Tak neváhejte a přidejte se v sobotu 18. října k dalšímu z řady výletů, které pořádá tým portálu Radost z pohybu ve spolupráci s projektem Zaparkuj.

Sobotní výlet zavede všechny nadšence na Velký Kosíř, který od místních obyvatel dostal přezdívkuHanácké Mont Blank. Asi desetikilometrový celodenní výlet začne o půl desáté na tržnici, odtud se poputuje autobusem do zastávky Slatinice a pak už se půjde pěšky.

podzimní větrání

Výlet na Velký Kosíř je jednou z mnoha aktivit, které pro zájemce nejen z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého organizátoři připravili. Pod optimistickým názvem Podzimní větrání se ukrývá řada dalších možností pro společné trávení volného času. „Jak už název série napovídá, zájemci mohou využít možnosti provětrat se v podzimní krajině střední Moravy, poznají blíže region, ve kterém žijí, studují či pracují, a poznají nové přátele,“  vysvětlil Martin Višňa z Fakulty tělesné kultury, který se na plánování podílí.

Účastníci výletu si mohou zapůjčit krokoměr. Na jednotlivých trasách ujdou minimálně deset tisíc kroků, což je podle Světové zdravotnické organizace denní počet kroků pro udržení ideální fyzické i psychické kondice. Nejaktivnější účastník dokonce získá malý dárek.

Přestože některé z akcí se konaly už na začátku října, nemusíte si zoufat, protože v průběhu listopadu na vás čeká ještě spousta dalších výletů. Podrobné informace k jednotlivým vycházkám najdete vždycky minimálně týden před konáním na internetových stránkách portálu Radost z pohybu, už teď si ale můžete začít zaškrtávat v kalendáři!

 

Další termíny výletů:

Sobota 18. 10. Hanácké Mont Blank

Středa 22. 10. Terezské údolí

Sobota 1. 11. Od zubra k mamutovi

Středa 5. 11. Fit horizont

Sobota 15. 11. Podzimní Pomoraví

Středa 19. 11. Křelovské forty

Sobota 29. 11. Přes Kopeček na trhy!

Foto: Radostzpohybu.cz


Štítky: