Volby 2014: Zadnice, exkrementy a stolice

Autor: Externí spolupracovník
Datum

Ptáte se, co mají tato slova společného? Asi ne, co? Všem je jasné, že se týkají jedné partie těla a jejího produktu. Namístě je jiná otázka: Patří takové výrazy do titulku, byť studentského časopisu? Pokusím se odpovědět nepřímo.

Jsou to slova, která se objevovala na plakátech a billboardech kandidátů do komunálních voleb. Jinými slovy: tyto plakáty byly hojně k vidění na veřejně dostupných místech, kde se mimo jiné pohybují i děti. A za těmito výrazy vyvstávaly portréty možná budoucí politické reprezentace země. Budiž toto vysvětlení omluvou pro vulgární titulek tohoto textu. Reprodukuji pouze slova, které jsem cíleně vyjmul z billboardů, tedy prostoru, kde kandidáti stručně prezentují své politické priority.

otevrena radnice

Když už jsem si myslel, že bizarnost letošní kampaně vyvrcholila trendem „Prostě to uděláme“ AKA hromadnou lobotomií marketingového týmu hnutí ANO, bude líp AKA uděláme z lidí pitomce, narazil jsem na další perly. A protože kreativita sloganů kandidátů nebo jejich mediálních poradců nezná hranic vkusu a reflektuje zřejmě nějaký vzdálený paralelní svět, kde to evidentně chodí trochu jinak, vytvořil jsem osobní žebříček TOP 5 nejbrutálnějších přešlapů.

imagegen

5. KSČM: Dejme lidem práci a za práci peníze. (Komunisté přišli s odvážným vizionářským plánem)

4. ODS: I jednooký Žižka vidí, že Koněvova potřebuje opravit. (Při obléhání hradu Rábí Žižka oslepl úplně, což by během letošní kampaně mohlo být i výhodou)

3. Otevřená radnice Litvínov: Otevřená radnice, vyšpulená zadnice. (Aby ta radnice nebyla otevřená až moc…)

2. Pro Prahu: Mám rád naše psy, ne jejich hovna. (Konečně pořádná politická priorita, je potřeba říct stop psím výkalům)

1. ČSSD: Mohu slíbit víc, než udělají jiní. (Alena Gajdůšková a sebevražda v přímém přenosu)

Prostě jsem to musel napsat.

autor článku: Filip Titlbach

Foto: Facebooková stránka Otevřené radnice Litvínov, Skalicky.cz