Učko zasáhl Atentát

Mirka Jakubcová

Autor: Mirka Jakubcová
Datum

„Poslední lístek si koupíš na splátky…,“ i s takovými pocity možná přicházeli fanoušci skupiny Kryštof na vyprodaný čtvrteční koncert do olomouckého U-klubu. Právě sem se v rámci podzimního klubového turné skupina  vrátila po dvanácti letech. A sklidila obrovský úspěch.

Krystof_1

„Jsme moc rádi, že jsme po tolika letech do Učka opět zavítali. Budeme se snažit, aby to byl nejlepší koncert, který jste v Olomóci kdy zažili,“ slíbil hned na začátku frontman kapely Richard Krajčo. Nedočkavé publikum Kryštofové pomalu roztančili písní Římská z desky Inzerát, ta tvořila většinu jejich repertoáru. Stejně jako gradovala skvělá atmosféra, gradovalo bohužel i značné vedro ve stísněném prostoru Učka, ale ani to žádného posluchače neodradilo od toho, aby si, byť s oroseným čelem, notoval známé hity této úspěšné české kapely.

Písně doprovázely zajímavé efekty, díky kterým vznikla show, jakou Olomoučtí už dlouho nezažili. Samozřejmě nemohly chybět ani konfety nebo tradiční červené a bílé balonky. Frontman si nejen zazpíval „A tak si zatančím…,“ ale dokonce si opravdu zatančil – se slečnou z první řady.  Aby toho nebylo málo, odvážně skočil do publika a nechal se unášet sálem. „Jako vždy to bylo velmi příjemné. Zvláštní, jak se někteří nikdy neudrží a prostě si šáhnou,“ okomentoval humorně Krajčo svůj „stage diving“.

Atmosfera

Kapela využila příležitosti i k poděkování všem fanouškům, kteří v rámci charitativního projektu dobrovolně přispěli na léčbu dětí s onkologickým onemocněním. Kryštofům se ke čtvrtečnímu datu podařilo vybrat více než dva miliony korun. „Naším snem bylo vybrat milion. Ale díky obrovskému zájmu můžeme do našeho projektu zahrnout i další nemocnice. Kromě Prahy, Brna a Ostravy poputují peníze i nemocným dětem do Olomouce,“ radoval se Krajčo.

Koncert ocenili návštěvníci bouřlivým potleskem, ujít si nenechali ani autogramiádu. Té se bohužel nezúčastnila celá kapela, ale pouze Richard Krajčo. I přesto ale fanynky odcházely s nadšením v očích z jejich podepsaných plakátů a společných fotek.

foto: Jana Ščamburová

 

 

 


Štítky:

, ,