U-klub se dočkal Pavla Helana a Simy Martausové

Autor: Lýdie Hájovská
Datum

Je to už pár let, co jste mohli písničkáře Pavla Helana poznat jakožto soutěžícího talentové soutěže. Později vydal hit iBůh a od té doby koncertuje u nás i na Slovensku. Do U-klubu dorazil ve středu i se slovenskou písničkářkou Simou Martausovou. DSC_1738

Dvojkoncert, jak hlásaly plakáty, zahajovala právě Sima. „Jste všichni z Olomouce?“ zeptala se na začátek zpěvačka ze Slovenska a záporná odpověď ji překvapila. „Připravila jsem si speciálně pro vás píseň Rovnaká vlna, tak to asi bude trochu problém,“ odrovnala početné publikum. Během svého vystoupení zazpívala také píseň Normálny život, která se stala hitem. „Je tady někde Pavel Helan?“ zavolala v jednu chvíli do publika. „Není? To nevadí, já taky na jeho koncerty nechodím,“ rozesmála opět posluchače. Před písní Kone si pozvala na pódium violoncellistu a ten pak doprovázel všechny následující písně. Zpěvaččin úsměv od ucha k uchu byl nakažlivý, a tak se publikum jen pohupovalo do rytmu, zpívalo a usmívalo. Na závěr samostatného setu zazpívala song Hej hou už idem domov.

helan1

Mezitím se na pódiu objevil Pavel Helan. Tento vlídný písničkář začal právě hitem iBůh, který spolu s ním zpíval celý U-klub. Jak se poději ukázalo, Helan je nejen dobrý zpěvák se silným hlasem, ale také výborný bavič. Každou píseň nejdříve uvedl, a to nejlépe vtipnou historkou. Zrovna ve druhé písni Zahrádka nás zapojil tím, že nás učil zvuky zvířat, která se v písni objevují. „Jednou jsem tuhle písničku hrál pro děti a vymýšleli jsme spolu další zvířata. Dostal mě kluk, který vykřikl ‚A teď spidermana!‘ A tak jsme vymysleli, jak dělá spiderman,“ vyprávěl a celý zvuk následně předvedl. Kromě krátké metalové písně jsme ještě slyšeli songy Raper, Dalajlama, a další.

helan2

Následně se vrátila Sima, aby si spolu zazpívali píseň Svätojánske mušky. Původně ji zpívá Sima s Richardem Müllerem, ale Pavel Helan si dal záležet a zpěváka napodobil svým hlasem skutečně výjimečně.

Na závěr koncertu vzal Helan do ruky místo kytary fujaru a spolu s violoncellistou a Simoninou kytarou zahráli song Smej sa. Diváci si ale ještě vytleskali přídavek, a tak celý večer končil písní Nádherný svätý.

foto: Lýdie Hájovská


Štítky:

, , , , , , , ,