Cesty časem, romantika a Bill Nighy, takový je Lásky čas

Tomáš Odstrčil

Autor: Tomáš Odstrčil
Datum

Richard Curtis, režisér, který má na svědomí snímky jako Láska nebeská, Notting Hill nebo Piráti na vlnách, opět zasáhl kina jedním ze svých romantických snímků, konkrétně filmem Lásky čas. Jsem chlap, takže mě jen tak na nějakou romantiku nedostanete, ale protože mi bylo řečeno, že hlavní představitel umí cestovat časem (a trochu proto, že pokud bych nešel, tak by mi to přítelkyně jen tak neodpustila), rozhodl jsem se dát lásce 123 minut svého času.

about-time-picture07

Propašování kofoly za zády nepozorného brigádníka se povedlo, takže představení mohlo začít. Po půl hodině OPAKUJÍCÍCH se reklamních spotů jsem měl nervy v kýblu. V kýblu ve kterém mi pomalu ale jistě začal docházet popcorn. Poslední reklama skončila a dvouhodinová komedie/drama/romantický/sci-fi film, jak ho označují na ČSFD, začala/o/l. Je čas přiznat se, že Piráti na vlnách jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělý britský humor, „odměřený“ Bill Nighy a úžasná muzika. Nečekal jsem, že by mě Curtis mohl znovu pobavit, do kina jsem si šel více méně odsedět tu výše zmíněnou dvouhodinku. Jak já se pletl.

AboutTime_Social_Website_Shareables_Desktop_DadandTim

Timovi (Domhnall Gleeson) je jednadvacet a je to velký stydlín. Jednoho dne mu jeho otec (Bill Nighy) prozradí, že všichni muži v jejich rodině umí cestovat v čase. Jeho dědeček se díky tomu dostal ke spoustě peněz, otec stihl přečíst hromadu knih a Tim se rozhodne pro lásku. Bohužel se nedozví, že je tu jedno omezení. Víc prozrazovat nebudu. Jen si na film pěkně zajděte!

V Lásce času je spousta dojemných momentů a ani u jednoho si nebudete říkat, že je to otřepané klišé. Herci odvádějí prvotřídní výkony a „obyčejná“ Rachel McAdams vypadá celý film skvostně. Pokud jdete do kina s tím, že chcete vidět Sci-fi, na Lásky čas nechoďte, k tomuhle žánru má totiž asi tak stejně blízko jako Méďa Pů k hororu. Nicméně poté co opustíte kino, se budete usmívat a nebudete vědět proč. Film tak prostě působí. Je milý, přátelský a zábavný. Rozhodně doporučuji.

Hodnocení: 9/10


Štítky:

, , , , ,