Tak podobné, tak rozmanité, tak evropské

Kateřina Čajanková

Autor: Kateřina Čajanková
Datum

Je psaní váš koníček? Umíte přenést své myšlenky na papír? Máte názor, o který se chcete podělit? Chcete něco vyhrát? Pak zbystřete! Generální ředitelství pro rozšíření EU vyhlásilo autorskou soutěž pro všechny mladé lidi ve věku od 18 do 25 let s názvem “Tak podobné, tak rozmanité, tak evropské”.   

Evropská unie se stala s více než půl miliardou obyvatel největší ekonomikou světa, a to díky postupnému rozšiřování EU. Tato politika podporuje přípravy na členství těch evropských zemí, která mají zájem o připojení se k Unii.

Mladí lidé jsou budoucností celého lidstva, proto se Evropská komise zajímá o naše názory. Ať jsou vaše názory pozitivní či negativní, nebojte se s nimi podělit. Zamyslete se nad níže uvedenými otázkami a pošlete svůj názor do světa. Třeba se vám poštěstí a stanete se vítězem. V opačném případě to berte jako prima zkušenost.

Soutěžní otázky zní:

Jaká je vaše zkušenost s rozšířenou Evropskou unií?

Jak může rozšířená Evropská unie reagovat na výzvy budoucnosti?

Můžete si vybrat pouze jednu a na tu se zaměřit, či do svého textu zakomponovat odpovědi na obě otázky. Odpověď musí mít formu článku dlouhého maximálně 1000 slov.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni obyvatelé členských států EU ve věku od 18 do 25 let. Příspěvky je možné zaslat v kterémkoliv úředním jazyce EU, více zde. Účastník může zaslat pouze jeden originální a autorský text.

Příspěvek napsán. Co teď?

Máte-li napsáno, vydejte se na tuto stránku. Vyplňte formulář a odevzdejte svůj výtvor. Veškerá tvorba i ostatní dokumenty se zasílají elektronickou formou. Je pravda, že během zkouškového řešíte asi jiné věci než psaní soutěžních příspěvků. Nicméně deadline je 27. února v poledne, takže šupejte zvládnout všechny zkoušky a pusťte se do toho.

A teď něco motivačního! V každé zúčastněné zemi vyhraje jeden soutěžící, takže se nebojte, že byste neobstáli v tak velké konkurenci! Stanete-li se tímto šťastlivcem, pojedete s ostatními národními výherci na třídenní výlet do Bruselu. Dobře, není to úplně výlet, spíše studijní návštěva, ale prostě budete v Bruselu! Vítězné příspěvky se objeví na webu Evropské komise a práce vítěze České republiky bude zveřejněna v celostátním nákladu deníků VLTAVA-LABE-PRESS. Tohle už stojí za pár napsaný řádků, ne?

Tak buď si pospěšte se zkouškami, nebo si dejte chvilku pauzu od učení a sepište vítězný článek! Věříme, že studenti UP nezklamou! Psaní zdar. 

Foto: DeviantArt


Štítky:

, , , , , ,