Swingové tóny rozezněly S-cube

Mirka Jakubcová

Autor: Mirka Jakubcová
Datum

Jste příznivci swingové hudby a rádi si na tento styl zatancujete? Pak jste určitě nemohli chybět na akci s názvem Electro swing Fever, která se konala poslední únorovou středu v olomouckém klubu S-cube. Proslulá party, která si stihla získat své fanoušky už například v Polsku či na Slovensku a vyprodala kluby jak v Praze, tak Brně, zavítala vůbec poprvé do Olomouce.

swing 1

Prostory klubu se krátce před desátou hodinou večerní začaly plnit elegantními dámami a gentlemany v dobových kostýmech. Pro všechny zúčastněné, kteří si zrovna nebyli jisti svými swingovými pohybovými dovednostmi, uspořádali organizátoři zhruba půlhodinový workshop pod vedením profesionálních tanečníku ze SWING OLOMOUC. Po intenzivní průpravě přišli na řadu dlouho očekávaní DJs. Jako první vystoupilo oblíbené DJské duo DJs SWING THING & PAPA DJANGO. Tato pohledná slovenská dvojice, která má za sebou i několik vystoupení v USA a Mexiku, se vrátila opět dobývat středoevropské kluby. V jejich podání posluchači vyslechli třeba remix písní Hit the road Jack, Swing, swing, swing od Keely Smith nebo song skupiny N.O.H.A. Tu Café. Svou nekončící energií a nadšením vytvořili v sále jedinečnou atmosféru. Poté je na podiu vystřídal český DJ Max W. Od slovenského dua se lišil nejvíce tím, že se do svých remixů nebál zapojit i hip hop, dubstep nebo reggae. Když se DJs SWING THING & PAPA DJANGO objevili na scéně podruhé, připravili si pro posluchače příjemné zpestření, a to živý doprovod talentovaného saxofonisty. Závěr vystoupení pak opět patřil DJ Maxu W. „Nejvíce se mi líbilo, že lidé opravdu přišli v dobovém oblečení. Hudba byla skvělá jak k tanci, tak i jen tak  k poslechu. Určitě bych v Olomouci uvítala více podobných akcí,“ zhodnotila večer studentka Barbora Švábová.

Celý večer interprety doprovázela dobová projekce, která dokázala všechny přítomné naladit na tu správnou vlnu. Pokud jste si vystoupení nechali ujít a nyní litujete, nebo si naopak chcete večer zopakovat, máte možnost 8. března v ostravském klubu Cooltour. 

Foto: Petr Hlaváč, Jana Ščamburová

 

 


Štítky:

,