SERIÁL: Americkej deník 9. díl

Tomáš Odstrčil

Autor: Tomáš Odstrčil
Datum

Takže. Abych byl upřímný, pořádně nevím, kde začít. Stalo se toho totiž tolik, že určitě něco vynechám. Když jsme si pak o našich zážitcích večer povídali, trvalo nám to asi hodinu a čtvrt. A začalo to mnou.

Lekce srbštiny, inspekce a zapomnětlivost

Měl jsem jet na úplně nový bazén, Jefferson at Inigos crossing. Alex mě měl vyzvednout v devět ráno, tak jsem vyhlížel dodávku, nebo pickup american pools. Trochu mě proto překvapilo, že na mě bliká modré Volvo. V něm seděli tři Srbové (dva supráci a jedna lifeguardyně). Během jízdy jsem měl možnost vyslechnout si telefonní rozhovor Alexe s Jen, což byla holka, která seděla na ústředí American Pools a zařizovala nám šichty. V té době jsme ji měli ještě docela rádi, byla ochotná a vypadalo to, že se nám snaží ve všem hrozně pomáhat (jo, byli jsme hodně naivní, ale o tom až v dalších dílech). Proto jsem byl překvapen, když jsem z následných srbských komentářů k telefonátu pochytil jen slovní spojení „černaja mamba“, což podle všeho měla být právě Jen.

Kom jel na Cherry Knoll a do dvou odpoledne měl pohodičku. Pamatujete, jak už jsem jednou psal o inspekci na bazéně? Tak přesně ta samá semetrika dnes přišla obtěžovat i Koma. Ten ji přivítal s otevřenou náručí, což byla první chyba, které se dopustil. Jestli si vzpomínáte, tak jedno z mnoha zranění, které tu Tom utrpěl, byla i rozříznutá ruka (příběh o tom, že někdy je lepší nechat slunečník viset na stromě), kterou měl v tu dobu ještě pořád obvázanou. Paní byla velmi překvapená, že Kom pracuje s rukou v obvazech a ptala se, jestli má od doktora povolené pracovat jako plavčík. Kom zalhal a zdálo se, že je vše OK. Prozatím.

DSC01617

Po telefonním rozhovoru s mambou jsme vysadili srbskou plavčici a jelo se dál. Alex se Zarkem (druhý Srb) se mezi sebou se smíchem bavili, zatímco já se nudil vzadu a počítal kolemjedoucí mustangy. V tu chvíli mě zaujala jedna Alexova věta: „On rozumie pičky.“ Tak jsem s rozpačitým úsměvem přikývl na souhlas a Zarko kostrbatou angličtinou prohlásil: „You will like this pool, there is many nice pičky.“ Domníval jsem se tedy, že jedeme na můj bazén. Chyba. Přijeli jsme k Srbům domů a mě čekala podrobná prohlídka bytu, o kterou jsem ani trochu nestál. V bytě bylo houby, ale byl obrovský. Celý náš byt, který se skládal z jedné místnosti a koupelny, by se jenom do jejich obýváku vešel třikrát. Po čtvrthodince odmítání čehokoliv k jídlu jsme se konečně sebrali a jeli jsme na bazén.

Miloš, který měl za to, že bude mít pohodový den na Rolling hills byl ze svého klidu vytržen telefonátem od dalšího supervizora. Steve se Miloše zeptal, jestli má u sebe certifikát o absolvování lifeguardského kurzu. Tenhle certifikát je kromě píšťalky a uniformy jedinou věcí, kterou u sebe musí lifeguard pořád mít. Miloš ji samozřejmě měl, takže přitakal a Steve mu řekl, ať na nic nečeká a co nejrychleji vyrazí na Cherry Knoll. Než se Miloš stačil zeptat, proč vlastně, už seděl na kole a mířil ke Komovi.

DSC01630

Ten už z inspektorky začínal šílet. Nejen, že se málem zbláznila, že u sebe nemá certifikát o tom, že je skutečně lifeguard, ale ještě ho sjela za to, že má „odšpuntovaný“ bazén. (Pro upřesnění, ten špunt je tam jen pro silnější tah podvodního vysavače. Na pokles vody v bazénu to žádný vliv nemá.) Kom tenhle problém vyřešil tím, že do díry, kam patří špunt, nacpal cosi, co se válelo v guardroomu. Když se Komovi začaly hrnout slzy do očí, přijel ho vysvobodit Miloš, vybavený potřebnou lifeguardskou kartičkou. Bába ještě jednou seřvala Koma, stručně řečeno za to, že vůbec existuje, a s nenávistným pohledem zaškrtla v lejstrech políčko VYHOVUJÍCÍ.

Já jsem přijel na bazén, který byl v třetím patře luxusního hotelu, ale byl v hrozném stavu. Chemikálie v prapodivných hodnotách, bordel uvnitř i okolo bazénu, nefungující chlorinátor, prostě všechno bylo špatně. Přesto to byl to jeden z nejlepších bazénů, na kterém jsem pracoval. Pitomý Srbové měli pravdu. Tolik hezkejch holek, co bylo tady, nebylo na všech ostatních bazénech dohromady.

DSC02246

Kom jel z bazénu do apartmánu pro peněženku, ve které měl tu zpropadenou kartičku. Bohužel, tím, že si zapomněl peněženku, zapomněl si i kartičku od pokoje. A jak to tak bývá, bez klíče se do pokoje nedostanete. Díky Moskýtovi jsme tedy už měli místo tří klíčů šest. Sebral peněženku a vyrazil na bazén, kde byl před ním Miloš, a tam už naštěstí zůstal.

Pro mě si klasicky přijeli o půl hodiny později, a navíc mi bylo řečeno, že se ještě stavíme na jiném bazéně. Tedy, jestli mi to nevadí… Řekl jsem, že bych jinak musel jít pěšky, a po dálnici se mi úplně nechtělo. Domů jsem přijel o dvě hodiny později, než jsem původně měl.

 

Foto: Tomáš Odstrčil


Štítky:

, ,