SERIÁL: Americkej deník 7. díl

Tomáš Odstrčil

Autor: Tomáš Odstrčil
Datum

Tady je shrnutí posledních událostí: Já měl na bazéně hygienu a prošel jsem s hvězdičkou. Konečně jsme dostali první výplatu (po měsíci). Naše odměny se lišily v závislosti na tom, kdo si toho kolik odpracoval. Moskýto, jak je jeho „dobrým zvykem“, přišel k dalšímu zranění. Snažil se zachránit deštník a roztrhl si ruku. Roztrhl si ji takovým způsobem, že dostal antibiotika a 59 stehů.

Tady se do toho musím vložit já (Kom), jelikož takhle strohý zápis o události, která mi ovlivnila život na další měsíc, je docela ubohý (jako Odstrk sám).

Takže stalo se to 4. července, kdy byl zrovna Den nezávislosti. Já jsem šel takhle z posilky, kde jsem zvedl 180 liber na benchi. Pak jsem jel domů a cestu si zkracujeme přes takovou pěšinou za obchoďákem, a najednou tam někdo volá o pomoc, tak tam přijedu blíž a tam týpek s nožem drží nějakou asiatku. Tak jak to zmerčím, začnu na něj křičet česky. Ono ho to úplně zmátlo a já na něj poslal kolo, abych se jako sám nezranil. Pak jsem se na něj vrhnul, a chtěl jsem mu vytrhnout nůž z ruky, což se mi podařilo, ale přitom jsem se pořezal. Tak toho ten týpek využil, vysmeknul se a utekl.

Asiatka nám od té doby otročí…

DSC01679

Tak si to vezmu zpátky já, děkuju pěkně.

Kolem bazénu je rozestaveno asi deset slunečníků a toho dne byl vážně silný vítr. Takže než hoši stihli paraplata sklidit, už byl jeden zaseknutý vysoko v keři. Moskýto se rozhodl, že když už je jednou ten záchranář, tak zachrání alespoň ten slunečník. Obešel plot a snažil se vyskočit a v letu ho zachytit. První chyba v úsudku. Napoprvé se mu to nepodařilo, protože byl ve stromu vážně fest zaseknutý. Tak to zkusil podruhé. Slunečník ve vzduchu znovu zachytil a škubnul. A tady je druhá. Samozřejmě, že mu mokrý kov vyklouzl z ruky a Moskýto začal padat do neznáma. Instinktivně hrábl pravačkou do vzduchu a najednou ležel na zemi.

Nejenže slunečník stále posměvačsky visel v keři, ale plot byl najednou od krve. Plot a kus Tomovy ruky. Jelikož byla rána poctivě hluboká, byla brzy krev všude kolem Toma, který se rychle sebral a šel si zavolat záchranku. Druhým telefonátem zkontaktoval Miloše, který měl zrovna volno. Miloš přivezl Tomovi různé dokumenty včetně pasu. Během tří minut přijela záchranka. Saniťáci se mu nejdřív pokoušeli přivázat kůži z prsteníčku tam, kam patří, ale Kom je včas upozornil, že je to kůže z prsteníčku a že fixovat ji k malíčku vážně není dobrý nápad. Po různých otázkách typu: „Jste na něco alergický?“ nebo „Kouříte?“ konečně začala samotná záchrana. Po půl hodině nepřetržitého šití došla doktorovi nit. S novou špulkou to pak trvalo dalších patnáct minut.

DSC01904

Kdyby se mu nepřihodilo tohle, nejspíš by v Kom té nemocnici skončil stejně. Já jsem totiž dostal za úkol odvézt na apartmán kolo, které po něm zůstalo na bazéně. Jeho kolo by se dalo popsat různými výrazy, přičemž by asi většina nebyla úplně slušná. Nejvhodnější popis by byl nejspíše stroj smrti. Sedlo měl nastavené takovým způsobem, že když jste se na něj posadili, sklouzli jste po něm jako na klouzačce. Brzdy ani po nejtvrdším zmáčknutí absolutně nic nedělaly, a aby to nebylo všechno, upadla mu šlapka. A ztratil od ní šroub. A matku.

 

Foto: Archiv Tomáš Odstrčil


Štítky:

, ,