SERIÁL: Americkej deník 13. díl

Tomáš Odstrčil

Autor: Tomáš Odstrčil
Datum

Obě návštěvy Washingtonu i New Yorku jsme podnikli ještě během našeho pracovního pobytu ve dnech volna, ale konečně přišel čas toho pravého měsíčního travelu. Té části, na kterou jsme se všichni tři těšili jak malí kluci. Jakožto dárek k tomuto slavnostnímu přelomu jsme si pro vás s chlapci připravili kraťoučké video, shrnující celý náš pobyt v USA.

Úterý 2. září – San Francisco – konečně travel!

Včera jsme měli poslední den práce, takže ke klukům jako naschvál přišlo nejvíc lidí na světě. Už třetím dnem navíc pracovali na nenáviděném Potterfieldu, takže i vakuování a brushování (čti luxování a zametání) si poslední den užili až až. Já jsem měl naopak docela pohodičku, ale aby se kruh uzavřel, tak jsem i poslední den musel lovit dítě z vody. Jediné naše „záchrany“ tak proběhly pouze první a poslední den.

Po práci jsme se odměnili pizzou z pizzahutu. Každý z nás měl k večeři SVOJI VLASTNÍ OBŘÍ PIZZU! Když jsme zjistili, že jsme po obří večeři nepraskli, pustili jsme se do úklidu a balení. Vzhledem k tomu, že naše letenky do San Francisca nezahrnovaly cenu batožin do zavazadlového prostoru, strhlo se několik hádek o tom, co si vzít a co ne. Situaci jsme vyřešili tím, že jsme začali ignorovat veškeré Komovy protesty, a zabalili jsme to, co bylo potřebné podle mě a Miloše. Spousta antibiotik a dalších potřebných medikamentů pro udržení Komova chatrného zdraví proto zůstala na Extended Stay America.

Další ráno nás vyzvedl Steve a s bohatou časovou rezervou nás odvezl na letiště. Naše obavy o ztrátu naší bagáže naházené na korbě pickupu se naštěstí nepotvrdily a na Washingtonské letiště jsme dovezli dokonce i kytaru, která celou cestu volně putovala po našich k prasknutí naplněných krosnách. Až jsme se divili (vzhledem ke všem našim předchozím nezdarům), jak hladce všechno proběhlo. Do San Francisca jsme doletěli za pět a půl hodiny od startu a na letišti už na nás čekal Milošův brácha Honza, který se k nám přidal na cestovní část našeho Work&Travel programu (ulejvák) v nově vypůjčeném autě Chevrolet Captiva. Vyrazili jsme do víru velkoměsta, kde jsme se potkali s další partou Čechů a zamířili jsme do centra. Centrum San Fran nebylo úplně to, co jsme čekali. Filmové art-hipster-liberální město bylo spíše rájem bezdomovců, o které jsme prakticky zakopávali na každém kroku. To, co naše očekávání naopak splnilo, bylo počasí. Přestože předpověď hlásila slunečno na celý týden, bylo pošmourno, sychravo a mlha.

DSC02615

Prohlídku města jsme zahájili u Civic Center, které bylo doslova obsypáno různými podivnými individui, takže jsme se tam moc nezdrželi a práskli do bot. Pak jsme se vydali na největší turistickou atrakci – Cable car, což je taková ta klasická tramvaj, do které se naskakuje za jízdy. Při “naloďování” do oldschoolového dopravního prostředku propukl menší zmatek a místo šesti dolarů jsme nějakým záhadným způsobem nakonec neplatili ani frfník.

DSC02650

Když jsme vystoupili z tramvaje, zamířili jsme si to do In-And-Out Burgeru; přeci jen jsme byli po pětihodinovém letu bez jídla pěkně vyhladovělí. O In-And-Out jsme slyšeli hodně, a burgery byly skutečně dobré – šťavnaté a dobře propečené, jenom hranolky nestály za nic. Po obědě jsme zamířili na Lombard street, známou klikatou uličku, kterou jsme přes výstražnou ceduli Zákaz vstupu chodců! seběhli dolů.

DSC02681

Posledním cílem našeho výletu po SF bylo přístaviště 39, které je přeplněné různými gift shopy a skvělým výhledem na Alcatraz, bývalé vězeňské zařízení kolem dokola obklopené vodou. Při bezhlavém nakupování darů jsme náhodou narazili na další skupinku Čechů z Hradce Králové. Jeden z nich dokonce chodil na stejnou střední jako my. Svět je malej.

Pak už jsme vyrazili zpět k našemu Chevy a vyrazili směr Wallmart San José. Tady jsme nakoupili základní potřeby (vodku, chipsy, znáte to…) a čekala nás menší reorganizace zavazadlového prostoru, která nás stála spoustu času i nervů. Vyhladovělí jsme se vydali hledat nějaké rychlé občerstvení, ale jediné, co bylo stále otevřené, byl další In-And-Out. Takže další porce nechutných hranolků a hurá na parkoviště v San Monterei!

DSC02756


Štítky:

, ,