S pár kačkami do Café+, má to však své mouchy

Autor: Veronika Svrčinová
Datum

Jako další zastávku jsem tentokráte zvolila kavárnu, co bys kamenem dohodil od Zbrojnice. A ne, není to Coffee Library, jak by si většina z vás mohla myslet. Pár kroků od největší knihovny Univerzity Palackého, v ulici Akademická, leží Café+, které překvapí různorodou nabídkou a neuvěřitelně nízkými, studentskými cenami.

Každý z nás má někdy ke konci měsíce hluboko do kapsy. A přiznejme si, Coffee Library sice oplývá službami, které hýčkají naše chuťové pohárky i smysly, ale na víc, než pár návštěv do měsíce to není. Ale co dělat, aby příliš nezaplakala peněženka ani náš sociální život? Občas se zkrátka objeví nečekané rande, pokec s kámoškou nebo nám začnou ubývat síly nad knihami a skripty. A tak přichází Café+, kde koupíte kávu cenově jako z automatu, třeba za patnáct korun.

DSC_0019

Když návštěvník vstoupí dovnitř, zarazí ho zvláštní vstupní místnost s kasou. „Jsme tady správně? Není to spíš nějaká večerka?“ ptala jsem se nejistě a kontrolovala vstupní vývěsku. Můj pocit ještě umocňoval dřevěný regál s lahváči nebo tatrankami. Ale jakmile objevíte druhou místnost nalevo, je to trochu jiná písnička. Jednoduché bílé zdi zdobí historické fotografie Olomouce a staré fotoaparáty ve stylu Flexarety. Na kachličkové podlaze stojí dřevěné stolky s kovovými nohami a k nim vesele ladí světle zelené židle. Až si člověk řekne, že jarní náladu tady musejí mít celoročně.DSC_0023

V nabídce si každý „ušije“ na míru svou objednávku, jak podle chuti, tak finančních možností. Rychlou snídani v podobě toustů se šunkou a eidamem spolu s kávou nebo čajem pořídíte už za 29 korun. S palačinkami a kávou se můžete vlézt i do padesáti korun. Z jídel si tady pochutnáte ještě na bábovkách a koláčích, sendvičích, panini, grilovaném hermelínu, kuskusu, ovesné kaši či müsli, vše kolem třiceti, maximálně padesáti korun.

DSC_0020

Kromě klasických typů káv z čerstvě pražené Columbia Excelso nebo Indonesia Green Special, můžete ochutnat také kombinace se sójovým mlékem a caro nápoje. Café+ ale nemusíte mít v hledáčku jen díky levným dávkám kávy. Vyberete si také z široké nabídky míchaných alkoholických nápojů, moravských vín nebo drinků. Zkrátka podnik všech možností i příležitostí, proč jej navštívit. Nejdražší položka v celém jídelním i nápojovém lístku stojí 59 korun. A kde je ten háček?

DSC_0027

Kvalita zkrátka něco stojí, i když tady ji zas až tolik nepocítíte v podobě nebo chuti jídla a pití. Spíše to bude chtít pevné nervy, když vás obsluha zaregistruje třeba až po dvaceti minutách, přestože má obsazené tři stolky a už dvakrát kolem vás prošla. A jedno sociální zařízení pro pány i dámy by určitě taky zasloužilo rozšíření, i když má kavárna všeho všudy asi deset stolků.

DSC_0024 Foto: Veronika Svrčinová        

Štítky:

, , , , , , , , , , , ,