Říjen na stříbrném plátně

Autor: Externí spolupracovník
Datum

Na plátnech kin se momentálně o přízeň diváků perou dva velké filmy. Někteří kritici se dokonce nebojí je nazývat adepty na Oscara. Ve formulích se prohánějí Chris Hemsworth a Daniel Brühl jako James Hunt a Niki Lauda ve filmu Rush od Rona Howarda,  který se nám snaží autenticky přiblížit závody a rivalitu jezdců v 70. letech. V druhém z nich bojují ve vesmíru o přežití Sandra Bullock a George Clooney ve filmu Alfonsa Cuarona Gravity.

cinema

 Do konce října se pak můžete těšit ještě na několik zajímavých filmů. S blížícím se halloweenem produkce nezapomněly ani na filmy s hororovou tematikou. V nejbližších dnech se do kin chystá film Zmizení v hlavních rolích s Jakem Gyllenhaalem a  Hugh Jackmanem, kteří, jak je uváděno v některých zahraničních recenzích, podávají své životní výkony. Soudě dle traileru na tom není co vyvracet. V druhé polovině října se do kin chystá horor Carrie podle knižní předlohy Stephena Kinga, režijní debut Josepha Gordona-Lewitta Don Jon, o kterém připravujeme recenzi již na příští týden a drama Rozbitý svět s Timem Rothem, kterého si všichni pamatujeme z Tarantinových filmů Čtyři pokoje a Pulp Fiction. Film si už odbyl premiéru na festivalech. Objevil se také na CIFF (Calgary International Film Festival).

Na konci října budeme moci porovnat britský a americký komediální apokalyptický film World’s End a This is the End, neboli U konce světa Apokalypsa v Hollywoodu. Uvedení obou z nich mi přijde trochu jako vtip, zvláště toho druhého, který už v Americe vyšel dokonce na DVD. Nejsem si tedy jistá, zda na něj někdo zavítá do kin. A to nejlepší na konec, 24. října do kin přichází Rodriguezovo béčkové pokračování Machete s názvem Machete zabíjí.

Říjen není, co se týká výběru, vůbec špatný. Nicméně je zarážející jak dlouho si musí český divák na některé filmy počkat.

Autor: Michaela Jagerová

Foto:http://cdr.cz/clanek/bontonfilm-drti-mala-kina-bez-podpory-nepreziji