Profesoři FF UP a hosté přednášejí o migraci

Kateřina Čajanková

Autor: Kateřina Čajanková
Datum

Hledáte zajímavé a nenáročné céčko, nebo vás baví téma migrace a chcete se dozvědět o této problematice více? Pak zapomeňte na zbytečné předměty, ve kterých budete jen opisovat skripta a slajdy z prezentací, ale vlastně se nic nového nedozvíte, a zbystřete svou pozornost.

 Sdružení profesorů Filozofické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci se Societas cognitorum a Rakouským centrem Univerzity Palackého pořádají cyklus přednášek zaměřených na téma migrace, stěhování národů, přistěhovalectví, kulturní plurality, multikulturalismu, xenofobie, střetávání kultur a náboženství. Prezentovat se budou velmi aktuální témata, na která se bude nahlížet z několika hledisek, například kulturního, filozofického či historického, ale také lingvistického či náboženského. Přednášky se budou konat každou středu od 16:45 do 18:15 hodin, počínaje příštím týdnem (24. 2.) na třídě Svobody v učebně 1.49.

migrace_pro_web

A protože je Helena chytrá a zvědavá holka, potkáte ji na všech přednáškách, ze kterých vám přinese ty nejzajímavější informace, fotografie a názory ve formě „rychločlánků“. Takže všichni, kteří mají v tomto čase jiné plány, se mohou začít radovat, protože nebudou o vše úplně ochuzeni.

Důležitou roli zahajovače dostal prof. Josef Jařab, emeritní rektor Univerzity Palackého, který byl úterním UP hostem v UPointu a jehož přednáška s názvem „Ještě stále e pluribus unum?“ se stane první přednáškou cyklu. Mezi další přednášející patří například prof. Ivan Blecha z katedry filozofie, prof. Dalibor Tureček z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a mnoho dalších zajímavých a ceněných osobností.

A nejdůležitější info pro ty, kteří mají nedostatek kreditů. Za účast na přednáškách můžete dostat kredity. Bakaláři a magistři získají za docházku a protokol z přednášek dva kredity, doktorandi za účast a vypracování seminární práce obdrží pět kreditů. Takže pokud máte zájem nejen o znalosti, ale i o kredity, nezapomeňte si cyklus zapsat do STAGu nejpozději do neděle 22. 2. Bakaláři a magistři pod kódem KGN/SC3 a doktorandi pod FIF/92BPP. Tak doufám, že se ve středu uvidíme!

Foto: ff.upol.cz


Štítky:

, , , , , , , , , ,