Přehlídka studentských filmů V.Ř.E.D. se blíží!

Eliška Marková

Autor: Eliška Marková
Datum

10. ročník soutěže amatérských filmů studentů UP je skoro tady. V úterý 8. dubna v 19 hodin se dozvíte, který z nových studentských snímků vyhraje cenu Oliheň naděje a Olihničku naděje. Moderátorem pro úterní večer bude Daniel Kunz.

Odvážlivci, kteří své filmy přihlásili, jsou především studenti filmové vědy nebo teorií a dějin dramatického umění. Ale nenechte se mýlit. Filmaři se najdou třeba i na oboru kulturní antropologie. Na vítěze čeká nejen plyšová Oliheň, ale také hmotné ceny jako jsou lístky do kina Metropol, jazykový kurz a další. Pokud vám ceny nestačí, pro inspiraci může sloužit třeba i to, že loňská vítězka Kateřina Turečková se svým snímkem Metrix získala vedlejší ocenění na pražském mezinárodním filmovém festivalu studentů teorie audiovize Zlatý voči a úspěšně se dostala na FAMU.

Vítězka loňského ročníku Kateřina Turečková

Vítězka loňského ročníku Kateřina Turečková

Filmy bude posuzovat odborná porota složená z jednoho vyučujícího z Katedry divadelních, filmových a mediálních studií FF UP, dále pak jeden student z bakalářského a jeden z magisterského studia stejné katedry. Čtvrtý člen poroty bude překvapením.

Pokud se zúčastníte alespoň jako diváci, můžete svým hlasem ovlivnit to, kdo dostane cenu diváků Olihničku naděje. „Kromě rozhodování o nejlepším filmu na diváky také čeká malý raut a promítání snímků z filmového festivalu Zlatý voči,“ dodává jedna z organizátorek Irena Mařincová.

Přehlídka se bude konat na Wurmově 7 ve Freskovém sále. A nezapomeňte, že vstupné je tentokrát za dvacku.

Foto a video: www.prehlidkavred.cz