Pozvánka: Zahajte plesovou sezónu s charitou

Autor: Veronika Svrčinová
Datum

Pomáháte rádi lidem v nouzi? A co takhle si u toho ještě zatančit a provětrat společenskou róbu? Nezisková organizace ARPOK ve spolupráci s Českým rozhlasem pořádá v pátek 6. listopadu benefiční akci Taneční večer pro Nepál. Můžete se tak přijít pobavit a zároveň udělat dobrou věc. Vše se uskuteční v olomouckém U-klubu od 8 hodin večer pod záštitou Jaroslava Millera, rektora Univerzity Palackého.

Výtěžek z celé akce poputuje prostřednictvím sbírky Českého rozhlasu do dvou vesnic, jež na jaře letošního roku zasáhlo zemětřesení v Nepálu. Jelikož neleží zrovna v turisticky atraktivních oblastech, zájem ostatních fondů a nadací se jim vyhýbá. Konkrétně se jedná to vesnice Simthalí v distriktu Kávre a Dahú v Rámečhápu. Nadace se zaměřuje především na rekonstrukci domů a stavbu školy.

nepal 2

První ročník „plesu“ se konal už minulý rok, kdy ARPOK slavil 10 let od svého založení. „Letošním ročníkem jsme navázali na předešlý a rozhodli se tak vytvořit novou tradici. Tento rok je to benefice ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc. Podpoříme díky ní jejich sbírku Pomáhejte s námi Nepálu,“ podotkla Karin Majerová, organizátorka celé akce.

Večerem bude provázet redaktorka Českého rozhlasu Olomouc Dita Vojnarová. Můžete se těšit na živou hudbu v podání kapely L.I.F., anketní soutěž a ochutnávku nepálských specialit, které připraví jediný Nepálec žijící v Olomouci, pan Buddha Moktan. Vyhrát v ní můžete například kurz angličtiny, fotografie Jindřicha Štreita, vstupenky na koncert Michala Hrůzy, dárkové poukázky a spoustu dalších hodnotných cen.

Vstupenky za 200 nebo 250 korun – podle toho, zda preferujete místo u stolu, nebo ne – je možné zakoupit buď v kanceláři ARPOKu (U Botanické zahrady 4), nebo v UPointu  (Horní náměstí 12). „Na plese mohou lidé kupovat i výrobky z nepálského obchůdku, čímž také přispějí,“ dodává organizátorka. Pro ty, kteří by měli zájem zapojit se ještě víc, jsou tu i další možnosti (více informací na internetové adrese Českého rozhlasu  http://www.rozhlas.cz/nepal/portal/). 

Foto: zahranicni.ihned.cz, novinky.cz


Štítky:

, , , , , ,