Pozvánka: Třináctý Open Mic zabrousí až do post-rocku

Petr Šrajer

Autor: Petr Šrajer
Datum

Po zimní přestávce proběhne v úterý 1. března v prostorách Divadla na cucky další písničkářský Open Mic. Ten nese pořadové číslo třináct a hlavním bodem jeho programu je vystoupení pražského kytaristy Tomáše J Holého.

Večer zahájí česko-anglický písničkář Tom Oakland, který se usadil v Olomouci a bývá tu pravidelně k vidění a slyšení. Jeho tvorba je silně ovlivněna folk-rockovou vlnou a on sám svou hudbu charakterizuje jako “anglický folk rock vesměs o lásce a někdy o plyšácích”. Kromě sólových vystoupení ho můžeme vídat také s Ukulele Orchestra Jako Brno, na Open Micu na cucky ale nejspíš tuto svou veselou hudební stránku příliš zvýrazňovat nebude.

V tomto ohledu bude kvalitní náhradou vystoupení mladé ostravské písničkářky Petry Göbelové. Ta předloni vydala své debutové CD Normální žena. K jejím dalším úspěchům patří předskakování Tomáši Klusovi nebo neméně populární skupině Chinaski. Přes tato angažmá ale Petra nezpychla a naplněné haly bez problémů vymění za skromnější vystoupení v Divadle na cucky.

Hlavním hostem večera bude již zmiňovaný kytarista a busker Tomáš J Holý. Tomu asi zatím nikdo neřekl, jak se má hrát na kytaru. Svou elektroakustiku totiž využívá jako perkusivní nástroj, její zvuk upravuje pomocí nekonečného množství efektů a jeho hudba se blíží až post-rockovým náladám. Člověk si tak ani nevšimne, že celé vystoupení je čistě instrumentální.

Tomášovi se minulý rok podařilo vybrat skoro dvě stě procent požadované částky v rámci crowdfundingové kampaně a v současnosti pracuje na vydání druhé části hudební trilogie Refuge. Jeho vystoupení na Open Micu na cucky by mohlo patřit mezi ta nejlepší, která se v rámci pořadu odehrála.

FB událost: https://www.facebook.com/events/495618827285098/

 


Štítky:

, , , , ,