Pepa Bolan z Mandrage: Olomouc miluju!

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

Na své si v úterý 4. března přišli olomoučtí příznivci punk rockové skupiny Mandrage. Plzeňská kapela sem přijela představit svou čtvrtou studiovou desku s názvem Siluety. A nejen to. Spolu s ní přivezla pořádnou dávku energie vynikající atmosféru a předkapelu Nebe.

Mandrage11

 

O tom, že mají pánové z Mandrage v Olomouci opravdu početnou základnu fanoušků, svědčil zcela nabitý sál v klubu S-Cube, kde se koncert konal. Po příjemném vystoupení skupiny Nebe přivítalo publikum ohlušujícím řevem samotné hvězdy večera. Nadšená a rozprouděná atmosféra ostatně trvala po celou dobu koncertu. Jen škoda, že toho kapela v pauzách mezi písničkami příliš nenamluvila. To ovšem nic nemění na faktu, že Mandrage předvedli skvělou show. Pařilo se na parketu, pařilo se na pódiu. Plzeňští punk rockeři si hraní opravdu užívali a veškerou nahromaděnou energii předávali roztančenému publiku.

Přestože se koncert uskutečnil v rámci turné s již zmiňovaným zbrusu novým albem, návštěvníci se dočkali i dobře známých hitů z jako Hledá se žena či Šrouby a matice z předchozích desek. Zazněly i starší pecky z dob, kdy kapela začínala. Velmi povedená byla také vizuální stránka vystoupení. Všechny v sále překvapila nečekaná přeháňka, když se k zemi začaly snášet červené konfety.

Mandrage7

Že si svých posluchačů Mandrage váží, dokázali po koncertě, kdy ochotně rozdávali podpisy i úsměvy do objektivů na všechny strany. Možná máte i vy v telefonu nějakou jejich siluetu. Na závěr jsme krátce vyzpovídali kytaristu Mandrage Pepu Bolana a přinášíme vám exkluzivní rozhovor.

Jaké máte dojmy z dnešního koncertu?

My máme dojmy z každého koncertu naprosto fantastické. Protože nám nezáleží na tom, jestli přijde hodně lidí nebo naopak málo. A jestli jsou modří, zelení, hubení, tlustí… Důležité je, že prostě jsou, a to se počítá. A dnes v Olomouci, na to, že je úterý, tak naprosto super.

Jak dlouho jste se na turné připravovali?

Připravovali jsme se poctivě, třeba i půl roku před tím, než turné vypuklo. Opravdu jsme si dali záležet jak na technické stránce, aby muzika jela, tak i na té vizuální.

Jaký je váš vztah k Olomouci?

Olomouc miluju. Jezdil jsem sem léta letoucí, strašně rád a často, protože jsem tady měl přítelkyni. 

Mandrage8

 

Mandrage9

Mandrage3

 

Mandrage4

Mandrage,predkapela2

předkapela Nebe

 

Foto: autorka

 


Štítky:

, , , , ,