Oprašte svůj talent! Nejnovější Literární soutěž je tady!

Eliška Šlesingrová

Autor: Eliška Šlesingrová
Datum

Univerzita se i letos rozhodla potěšit všechny budoucí spisovatele/spisovatelky vyhlášením dalšího ročníku oblíbené soutěže. Proč do této celouniverzitní literární akce jít, co od ní očekávat a jak z ní můžete jenom získat?

still-lifes-1701799_960_720

Literární soutěž nabízí možnost účasti všem studentům, všech oborů a fakult. Ačkoliv tradičně vítězí studenti bohemistiky, což jistě ostatní obory zamrzí. Ale nevylučuje se, že se to třeba jednou prolomí… Pokud je pro vás psaní prioritou, koníčkem, nebo jen odreagováním, máte nyní možnost vyzkoušet, co na to někdo jiný a jak vaše tvorba zaujme odbornou porotu. Teoreticky nemůžete nic ztratit. Stačí pouze zapojit vlastní fantazii anebo oprášit papíry v šuplíku schované na „až“. Každopádně vám univerzita nabízí příležitost se svým talentem dále pracovat – i kdyby to nakonec mělo spočívat pouze v tom, že vás soutěž přiměje napsat něco nového!

A právě to bych označila za recept, jak ze soutěže jenom získat – musíte to vnímat jako příležitost, kdy ze stolu smetete ostatní povinnosti a uděláte si konečně čas na milované psaní. I když pak třeba přijde neúspěch, budete s čistým svědomím vědět, že jste si novou příležitost nenechali ujít.

Soutěž vyhlásil rektor univerzity a jedná se již o její 23. ročník, což napovídá, že si tato akce pomalu, ale jistě buduje svou tradici. Spolehnout se dá také na výbornou organizaci a příjemný doprovodný program, který se objeví na slavnostním vyhlášení v závěru celé soutěže. Minulý rok tuto úlohu plnily například O.LI.V.Y. – a to velmi povedeně.

Soutěž má i své vlastní FB stránky, na které se můžete obracet s případnými dotazy, nebo jejich prostřednictvím sledovat veškeré aktuality ohledně soutěže.

Čas do ukončení zasílání děl byl vyhlášen velice příznivý – své texty můžete posílat až do 31. března 2017; čehož je hojně využíváno. Největší přívaly textu tradičně přicházejí na poslední chvíli před koncem března, což jenom svědčí o nutkání si námět co nejlépe promyslet či jej propracovat.

csm_2016-litsout_slide_900x300px_01_fce7122863

Pokud váháte; tady je základní shrnutí aneb rychlý souhrn:

JAK? Poštou

KAM? Na oddělení komunikace UP

ČÍM? Českým, nebo slovenským jazykem

DO KDY? Do 31. 3. 2017

CO? Váš vlastní text – povídku / báseň

KOLIK? (max. 3 básně / povídku do 10 stran) ve 3 kopiích

KDE?

Podrobnější informace naleznete na stránkách univerzity, nebo na FB stránkách soutěže.

Zdroj obrázků: stránky univerzity, pixabay.com


Štítky:

, , , , , , , ,