Německý multiinstrumentalista Dyrk Shivay vystoupí v Olomouci

Kristina Jochmannová

Autor: Kristina Jochmannová
Datum

V kulturním a společenském centru ArtUm chystají další zajímavý koncert. V sobotu 11. 3. do Olomouce zamíří Dyrk Shivay, německý hudebník, songwriter, multiinstrumentalista a producent.

unnamed

V rámci koncertu se můžete těšit na zajímavé melodie a prolínající se hudební styly. Během svého života navštívil Dyrk přes šedesát zemí a svými cestami se nechal inspirovat i ve své hudební tvorbě. Žánry akustického popu a world music hrané na šestistrunnou a dvanáctistrunnou kytaru jsou doplněny i méně známými nástroji, jako jsou baglama, buzouki a ukulele, které projevu dodávají exotický nádech. Svůj projev Dyrk prokládá i vyprávěním, ve kterém odhaluje původ jednotlivých písní i to, co ho k jejich napsání inspirovalo.

Kromě toho, že je Dyrk v Německu velmi uznávaným zvukařem a producentem a objevil se jako doprovodný kytarista na turné Michaela Patricka Kellyho, vydal v roce 2010 i své debutové album „Remember Yourself“. Deska byla kladně hodnocena nejenom kritiky a veřejností, ale k její popularitě přispěla i hranost ve folkových rádiích. Do České republiky se Dyrk Shivay po podzimním koncertě v Praze vrací už podruhé a v rámci svého vystoupení pravděpodobně předvede i písně z právě připravovaného nového alba, které vyjde na jaře roku 2017.

Předem se můžete na koncert naladit poslechem Dyrkových starších věcí:

Vstupenky na koncert Dyrk Sgivay – Live in Olomouc jsou dostupné na: ticketbooking@seznam.cz, v ArtUm Centru (Sokolská 7, 779 00 Olomouc) a v Infocentru v podloubí olomoucké radnice za 250 Kč. Na místě potom budou stát 300 Kč.

11. 3. 2017 (od 20:00) OLOMOUC / ArtUm Centrum Zdroj obrázků: cojestgrane.plfacebook.com

Štítky:

, , , , , ,