“My jsme Jelen!” hřmělo Olomoucí

Autor: Lýdie Hájovská
Datum

Druhou březnovou středu se U-klub dostal opět do varu. Olomouc byla jednou z vyprodaných zastávek kapely Jelen při turné k albu Vlčí srdce.

Jelen v Olomouci

Všechno začalo, když pár minut po osmé místo na pódiu zaujal David Stypka s kapelou Bandjeez. Spolu se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou je totiž hostem celého turné kapely Jelen. Koncert začali písní Čaruj, dále jsme slyšeli songy Neboj, Dělám a loňskou pecku Jericho. „Přemýšleli jsme a rozhodli se, že píseň Vrány taky bychom rádi věnovali Olomouci,“ zmínil v půlce vystoupení jeden z kytaristů. Nakonec hudebníci zahráli píseň Láska není.

Po menší přestávce se publikum nahrnulo ještě více dopředu. Přicházeli totiž ti, které všichni už netrpělivě vyhlíželi. Sedmičlenná kapela Jelen v čele s Jindrou Polákem začala krátkým pozdravem. „Do Olomouce se vždycky těšíme, protože víme, že jste skvělé publikum,“ složil nám frontman kompliment.

Prvním songem bylo (logicky) Vlčí srdce, po kterém skupina pojmenovala také desku a celé tour. Přidali všechny písně z alba, tedy i hity Klidná jako voda, či Tunel. „Víte, došlo nám, že jak pořád nejsme doma, tak nás minul ten předvánoční shon, který začíná už někdy v září. Proto jsme se rozhodli, že si uděláme takové Vánoce teď, v březnu,“ uvedl Jindra Polák další skladbu Vánoční.

Na několik skladeb si frontman pozval na pódium Kateřinu Marii Tichou. Zazpívali spolu další hity kapely, tedy Magdalénu, či Světlo ve tmě.

Jelen

Před songem Co bylo dál (původně nazpívaný s Janou Kirschner) položil Polák otázku: „Kdo tady umí píseň Co bylo dál?“ Do vzduchu se zvedlo několik ruk, a tak frontman vytáhl na stage sympatickou blondýnku. Ta ale brzy překvapila všechny výpovědí, že slova nezná a přihlásily se místo ní kamarádky. Vše vyřešil Polák, když část, kterou měla Lucie zpívat, zazpíval on s publikem. Na závěr ještě pokřtila Lucie kapele desku.

Nakonec se po vytleskání kapela ještě vracela na dva přídavky. Těmi nebylo nic menšího, než nová píseň Slunovrat a oblíbený song Jelen, při kterém to nejen v publiku, ale i na pódiu vřelo.

Po koncertě se ještě všichni hudebníci trpělivě podepisovali fanouškům a fotili se s nimi, k dostání byl i merchandise. Tento koncert byl jedním z mála, kde jste mohli potkat všechny věkové kategorie, a tím byl výjimečný.

Jelen

Jelen

foto: Anet Barcziová


Štítky:

, , , , , , , , , , ,