Mig 21 v Sku dokázali, že nestárnou

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

Kluci z Mig 21 před pár týdny pokřtili novou desku s jednoduchým názvem „Album“. Na nic nečekali a hned se ji vydali provětrat mezi fanoušky na stejnojmennou tour. Pětičlennou partičku v čele s charismatickým Jirkou Macháčkem zřejmě není třeba blíže představovat, Olomouc se totiž stala již tradiční zastávkou při jejích koncertních šňůrách. A pánové z kapely své zdejší příznivce nezklamali ani tentokrát. Na jejich vystoupení čekalo ve středu 22. října S-cube nacpané k prasknutí. Kdo nedorazil, přišel o nezapomenutelnou show plnou energie, skvělé muziky a proslulých tanečních kreací frontmana Macháčka.

Před lehce netrpělivé publikum vběhli kluci asi ve čtvrt na deset, tedy s patnáctiminutovým zpožděním. Ale diváci jim to snad odpustili hned s prvními tóny úvodního songu Skejt, během kterého kapela stihla naladit většinu přítomných na svou vlnu. Macháček přivítal nadšené fanoušky a nezapomněl dodat své tradiční: „Vítá vás chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova!“ Při hitu Malotraktorem, který následoval, se už nechal dobrou náladou kapely strhnout kompletně celý sál. Všichni tančili a zpívali o sto šest, až svým chorálem málem překřičeli samotného Macháčka. Ten je za to také náležitě ocenil: „Pěkně vám to zpívá tady v Olomouci!“

mig2

Mig 21 v čele s Jirkou Macháčkem

Koncerty v malých klubech mají většinou intimnější a přátelštější atmosféru, nejinak tomu bylo i ve středu v Sku. Stejně jsem ale měla pocit, že pro Mig 21 byly zdejší podmínky poněkud stísněné. Jsou to showmani rození pro větší publikum a myslím, že na fesťácích pod širým nebem, na velké stagi a před obrovskými davy má zkrátka jejich vystoupení o něco větší grády. Pánové si ale koncert užívali na sto procent a dali do něj úplně všechno. A já jsem alespoň mohla úžasného Jirku Macháčka sledovat z bezprostřední blízkosti. Ze svého repertoáru vytáhla kapela jak osvědčené pecky jako Slepic pírka, Snadné je žít či Tančím, tak i písně z již zmíněného Alba. To kluci na místě dokonce pokřtili za asistence dvou fanynek pivem, které k nim doputovalo až ze čtvrté řady.

Kapela prý hrála bez spodního prádla.

Kapela prý hrála bez spodního prádla.

Mig 21 se s S-cube rozloučili po necelých dvou hodinách hraní. Následně však publikum při skandování „ještě jednu“ málem zbouralo celý klub, a tak kluci ještě vystřihli přídavek v podobě hitů Tančím a Mávej. „Teď to teprve začne… Ale na baru!“ zakončil Macháček olomoucké vystoupení, tentokrát už doopravdy a se šibalským úsměvem dodal: „Hlavně teda pro holky. Kluci už pak budou chtít jít domů.“

Mí oblíbení Migové dokázali, že i po tolika letech hraní mají stále co předvést. Jejich koncert je prostě sázka na jistotu. Turné je teprve v půlce, v nejbližší době můžete kapelu zastihnout třeba v Brně, Ostravě či Pardubicích. A mně nezbývá než doufat, že do našeho univerzitního města zase co nejdříve zavítají s podobně skvělou show.

mig1

Jirka Macháček je prostě rozený showman.

Foto: Kristýna Dušková


Štítky:

, , , ,