Mezinárodní asociace studentů historie zve na Vánoční večírek

Autor: Externí spolupracovník
Datum

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i zápočtový týden. Tak proč si nejít posedět a nad sklenicí piva či vína popovídat o všem možném a odreagovat se tak od stresujícího zkouškového období? Mezinárodní asociace studentů historie (ISHA) pořádá již tuto středu Vánoční posezení, kam jsou srdečně zváni nejen studenti a milovníci historie, ale také studenti všech ostatních oborů Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Studentská organizace ISHA Olomouc o.s., členská sekce ISHA International (Mezinárodní asociace studentů historie), existuje na Katedře historie teprve od ledna 2014. Svou činnost zaměřuje především na propojení českých a zahraničních studentů prostřednictvím setkání, výletů a mnoha dalších aktivit. Mezi zatím nejúspěšnější akce patří Filmový a Diskuzní klub. Organizace navíc umožňuje studentům, a to nejen oborovým, vyjíždět na zahraniční semináře pořádané v rámci ISHA International.

Historicky první Vánoční posezení se ve středu večer koná v novém irském pubu Temple na ulici Ostružnická. Na akci jsou zváni i zahraniční Erasmus studenti, takže je budete mít možnost vyzpovídat. Jak se jim tady studuje, jaké jsou rozdíly mezi českými a zahraničními školami a do jaké míry je studium náročné v ostatních zemích?

Kromě toho se můžete setkat také s českými studenty, kteří už někam do zahraničí vyjeli, a zeptat se na osobní zkušenosti. Třeba budete příští rok na jejich místě sedět vy.

Vstupné na večírek činí 40 Kč a kromě Welcome drinku pro vás bude připraveno i pořádné občerstvení – pečené koleno a žebra.

Více podrobností naleznete na www.ishaolomouc.cz nebo na facebooku.

 

Tereza Kalousková


Štítky:

, ,