MENZA: Majálesový speciál

Lucie Ješátková

Autor: Lucie Ješátková
Datum

Zkouškové je tady a s ním i další pravidelný příběh z menzy. Tentokrát nás čekají hned dvě jídla. Jedno je v klasickém stylu z jídelny v menze a druhé je překvapením z Majálesu. Obě jídla opravdu stála za to, tak odložte knížky a skripta a přečtěte si, jak se menza tentokrát předvedla.

V minulém díle jste si mohli přečíst, jak v menze chutnají špecle. Nebylo to jídlo za sto procent, ale rozhodně nepatřilo k nejhorším. A jelikož se jedná o poslední díl semestru a zároveň i poslední díl tohoto školního roku, rozhodla jsem se probrat všemi specialitami, co jsem v menze za ten rok ochutnala, a vybrat pro vás tři nejlepší.

1. místo – Gordon Bleu (kuřecí maso, šunka, sýr), příloha, hranolky, nápoj: 42,– = 95 %

2. místo – Kuřecí steak se smetanovou omáčkou, bramborová kaše, nápoj: 50,– = 95 %

3. místo – Česnekové karbanátky, hranolky, nápoj: 42,– = 90 %

Všechny tři pokrmy obdržely vysoká hodnocení a musím se přiznat, že když si teď vzpomenu na Gordon Bleu, které se umístilo na prvním místě, sbíhají se mi sliny. Proto neváhejte a vyzkoušejte.

Co si ale pro nás menza připravila tento týden? Žádná specialita to sice nebyla, ale jídlo určitě patřilo k těm lepším. Kuřecí směs na kari. Klasika, co nikdy nezklame.

Jídlo mizelo z talířů snad všech strávníků, kterých jsem si všimla. Stejně tak i mně. Pokrm byl teplý, solamyl rozpuštěný (v jednom díle se tak úplně nestalo) a rýže akorát uvařená. Opět musím menzu pochválit. Jeden bonus se ale opět objevil. Obloha! Věc, která se vyskytuje téměř všude. Samozřejmě nechyběla ani u kuřecí směsi. Proč v menze ládují zelí, kam můžou, to opravdu netuším. Jestli se to někdy změní, v to můžeme jen doufat. Určitě si ale o prázdninách od zelné oblohy ráda odpočinu.

menza 12

Kuřecí směs na kari (žampiony, paprika, solamyl, kapie), příloha, obloha: 42,–

hodnocení: 85 %

A teď už ke slíbené specialitě z Majálesu. Když jsem ve středu přišla na koncert Vypsané fixy, všimla jsem si jednoho nenápadného modrého stánku v rohu náměstí. Na stánku nebylo napsáno, co se v něm dá koupit, za kolik, ani co to je vlastně za stánek. Můžete jen hádat, kdo se ve stánku schovával. Je to nečekané, ale je to tak, byla to menza a s ní i hlavní vydávač příloh. Samozřejmě jsem musela vyzkoušet, co menza připravila pro ovíněné studenty. Byla to klobása nebo gulášová polévka. Výběr byl těžký, ale zvolila jsem klasiku. Klobása s chlebem za pětatřicet byla teplá, chleba bylo dost, a dokonce jsem si mohla vybrat mezi hořčicí a kečupem. Takže palec nahoru. Touto specialitou se s vámi loučím a přeji šťastné a krátké zkouškové.

klobása, majáles

Grilovaná klobása: 35,–

hodnocení: 80 %


Štítky:

, , ,