MENZA: K čemu jablka, když můžeš přidat nedopečené kuřecí

Lucie Ješátková

Autor: Lucie Ješátková
Datum

Další týden je pryč. Venku je stále veselejší počasí. Bohužel se nám pomalu, ale jistě blíží zkouškové. Když pomyslím na to, že za měsíc je tu, chce se mi brečet.  Proč se ale stresovat už teď. Nejlepší bude, když zkouškové ještě na chvíli vypustíme z hlavy a užijeme si první jarní dny bez starostí a stresu. Pokud nám tedy dobrou jarní náladu nezkazí menza.

Jak jste se mohli dočíst v minulém článku, speciální týdny naší menzy jsou opravdu něco neuvěřitelného. Jak thajská, tak i česká kuchyně se menze nepodařila zrovna na 100 %. Bohužel tento týden nám menza žádnou speciální nabídku nepřipravila. Asi už pomalu docházejí nápady na to, kterou světovou kuchyni studentům znechutit. Naštěstí má menza i širokou nabídku z „minutek“, takže se vždy najde něco, co není až tak úplně normální.

Tento týden menza předvedla další lahůdku. Rozhodla jsem se pro kuřecí prsa v listovém těstě. Očekávala jsem nějakou roládu, kde bude špenát, sýr nebo třeba šunka. Výsledek byl ale opět překvapením. Žádné roládové hody se nekonaly. Místo toho mi na talíři přistála buchta, troufala bych si ji připodobnit ke štrúdlu, kde jsem ale místo jablek našla nedopečené kuřecí.

 menza 08

 Kuřecí prsa v listovém těstě, příloha, obloha, nápoj: 50 Kč

hodnocení: 40 %

Obrázek nevypadá tak špatně, co? I já jsem se na jídlo těšila, když jsem si sedala ke stolu. Bohužel chuť neodpovídala vzhledu. Když jsem „štrúdl“ rozřízla, maso nikde. Vytekl jen sýr ozdobený kuličkami hrachu. Ani tady si nemohu nevšimnout podobnosti se štrúdlem. Roli rozinek ovšem nahradil hrách. „Štrúdl“ jsem tedy rozřízla v polovině. Tam už naštěstí kousek masa byl. Čekali byste maso po celé ploše listového těsta? To vás ale zklamu. Maso tvořilo tak polovinu celé „buchty“. Nemluvě o tom, že opravdu nebylo dopečené a postrádalo jakoukoliv chuť. Zbytek výplně byl ponechán sýru a asi tak čtyřem kuličkám hrachu. Náplň sama o sobě nebyla špatná, příště bych ale místo hrachu dala špenát a přidala kousek šunky. Co se týče brambor, tak ty byly tento týden dělané na sladko. Je možné, že se mi to jenom zdálo, ale nebylo to poprvé, co jsem si něčeho takového všimla. Plus samozřejmě dostává obloha, ta byla, jako každý týden a jako u každého jídla, naprosto dokonalá.

Co říct na závěr? Samozřejmě chápu, že v menze nemůžeme čekat zázraky. Ale všechno by šlo přece udělat lépe. Podávat nedopečené maso nebo naprosto rozvařené brambory? To by snad šlo změnit. Rada na závěr. Choďte do menzy opravdu hladoví, pak už vám je totiž úplně jedno, co jíte a jestli za to zaplatíte 30 nebo 50 Kč. 


Štítky:

, , ,