MENZA: BUĎ LABUŽNÍK!

Lucie Ješátková

Autor: Lucie Ješátková
Datum

Třetí menza v semestru je tady a my stále zápasíme s podivnými názvy jídel z naší milované menzy. Po kuřecím steaku po řecku, který nás svým názvem taktéž spletl, tu tento týden mám opravdovou lahodu. Co říkáte na Soté krůtí dle labužníka? I když tento týden byla v plánu ryba, menza měla jiný plán a žádnou rybí specialitu nenabízela, budeme se muset spokojit s labužníkem.

Tentokrát už jsem opravdu musela googlit. Když jsem slovo soté zadala do slovníku vaření (což je první stránka, kterou mi Google nabízel), našla jsem zajímavou definici: pokrm připravený restováním na minimálním množství tuku. Tak definice by byla, ale jelikož má naše menza své vlastní definice pro kterékoliv jídlo, pokrm stále zůstává zahalen tajemstvím.

menza 03

 

Soté krůtí dle labužníka (ananas, víno, rozinky, jablka, máslo), příloha, obloha, nápoj: 50,—

hodnocení: 90 %

Když jsem se s jídlem usadila do plně naplněné polední menzy, neměla jsem zrovna radost z toho, co jsem si objednala. Jakási záhadná žlutě zbarvená omáčka, u které nebylo možné ani trochu identifikovat, jak asi bude chutnat. A konalo se překvapení. Čekali byste kari koření? Samozřejmě, omáčka byla žlutá, ale v kombinaci (ananas, víno, rozinky, jablka, máslo), co uvedla závorka za jídlem, bych kari prostě nečekala. Neříkám, že to bylo špatně. Ve skutečnosti jsem si opravdu pochutnala. 

Omáčce bych snad nic nevytkla. Jídlo obsahovalo opravdu ty samé ingredience, co uváděla závorka. Jediný problém vidím v tom, že kari koření v závorce napsáno nebylo. Ne každý je fanouškem kari a na tomhle pokrmu by si tedy opravdu nepochutnal.

Opět se tu setkávám s problémem, jakou přílohu zvolit. Ano, zase jsem zvolila chybně. K jídlu by se mnohem víc hodila rýže než brambory, které jsem vybrala já. Musím ale přiznat, že mě velmi překvapilo, jak jsem si na bramborách pochutnala. Nebyly převařené ani nedovařené. Prostě tak, jak mají být. Co se týče oblohy, tak ta se skládala ze zelí s velmi silnou chutí kopru. Jelikož nejsem zrovna zastánce kopru, oblohu jsem vynechala. To ale nic nemění na tom, že jídlo bylo super. Musím říct, že to bylo nejlepší jídlo, které jsem tento semestr jedla. Všem vřele doporučuji.


Štítky:

, , ,