Lokál, který Olomouc nutně potřebovala

Autor: Eva Ertlová
Datum

Není tomu tak dávno, co začali lidé cestou k nádraží potkávat novou hospodu. Takovou nenápadnou, zapadlou ve sklepě… Kdo by to řekl, že tady budou mít narváno a že přesně tenhle podnik je něco, co studentské Olomouci chybělo jako sůl. Local Lokal industry pub si vás získá zkrátka vším.

Pokud se jen tak rozhodnete vyrazit na pivo bez rezervace, musíte doufat, držet si palce a nejlépe něco obětovat božstvu. Taky vás nesmí odradit hustý dým zahalující vchod do lokálu. Vevnitř se totiž nesmí kouřit, proto všichni nikotinoví závisláci postávají venku.

Interiér vás ale opravdu mile překvapí. Jednoduchost se tady snoubí s mišmašem „co dům dal“. Nesourodý nábytek je místy nahrazený bednami, na zdech převažují tabule s aktuální nabídkou. To všechno osvětlují obyčejné žárovky, které jen tak ledabyle vyčuhují ze zdí. Atmosféra je pak korunovaná změtí studentských hlasů, smíchu a cinkání skla. Moderní podnik jak se patří.

LocalLokal_1

Pro milovníky piva je Local Lokal menším rájem na zemi, najdete tady rovnou několik druhů, které se v průběhu večera mění. Od Trubadúra přes Hatatitla až po Něžnou Báru, vyzkoušení rozhodně stojí za to. Nabídka míchaných drinků prapodivných názvů rovněž neurazí, spíše vás překvapí, stejně jako kamarádku: „Proč jsem si už objednala pivo, když tady mají My Little Pony drink?!“ Pokud fandíte ciderům, svého favorita si jistě také najdete, totéž platí o nealkoholických limonádách, vodách a čajích.

Příjemný interiér, zajímavá nabídka, k tomu ještě neuvěřitelně milá obsluha a relativní blízkost kolejí, a prosperující podnik je na světě. Local Lokal vyrazil už na začátku všem dech, tak snad jim úspěch vydrží. Nejen studenti tak budou mít hezkou slušnou hospodu, kde se nebudou bát o své zdraví, a pro kterou nebudou váhat ujít pár set metrů mrazem.

LocalLokal_2   Fotografie: Tereza Golková

Štítky:

, , , , , ,