Listopad v kinech

Autor: Míša Jagerová
Datum

Měsíc nám odstartoval pořádným áčkovým blockbusterem, a to pokračováním Thora, tentokrát v režii Alana Taylora. Toho můžete znát z velmi populárního seriálu Hra o trůny. Vystřídal tak Kennetha Branagha, pod jehož vedením vznikl první film o komixovém severském bohovi s kladivem v ruce.

Milovníci romantických filmů a speciálně filmů od Richarda Curtise, kterého máme všichni v podvědomí minimálně od obou dílů Bridget Jones, Lásky nebeské nebo Pirátů na vlnách, se můžou těšit na jeho nový film Lásky čas. Z českých filmů má pak stejný den, a to 7. listopadu, premiéru film Ivana Vojnára Nepravděpodobná romance. Ten u kritiků zatím nevzbuzuje příliš velké ohlasy.

Druhý listopadový týden opět se značným zpožděním a dost zvláštním překladem názvu budeme moci vidět hvězdně obsazené Mafiánovi od slavného Luca Bessona. V hlavních rolích se nám jako manželé představí Robert De Niro a Michelle Pfeiffer. Pokud už máte chuť na filmy s vánoční tematikou a kapela Kryštof je vaše oblíbená, pak pro vás je tu český film Karin Babinské Křídla vánoc, který se z velké části odehrává v nákupním centru.

 

Křídla vánoc

  

Předposlední týden je ve znamení pokračování dalšího velkého blockbusteru a to Hunger Games tentokrát s podtitulem Vražedná pomsta. Pro náročnější diváky, je tu pak v zahraničí již před pár měsíci uvedený a velmi dobře hodnocený Kapitán Phillips v hlavní roli s Tomem Hanksem. Jde o příběh podle skutečné události, kdy byla v roce 2009 americká loď přepadena somálskými piráty. Dále pak stojí za zmínku poněkud odvážný německý film Vlhká místa o osmnáctileté dívce, která ráda experimentuje a opět kde jinde, než v sexu.

Měsíc nám pak zakončí Ridley Scott se svým Konzultantem v hlavních rolích s Michaelem Fassbenderem, Bradem Pittem, Javierem Bardeemm, Penélope Cruz a Cameron Diaz. Jedná se o příběh vysoce postaveného advokáta, který se přimotá k pochybnému obchodu.

 

Autor: Michaela Jagerová

Foto: www.krystof.cz


Štítky:

, ,