Lenny rozsvítila U-klub!

Autor: Lýdie Hájovská
Datum

Ve středu 5. října se v olomouckém U-klubu konal koncert nadané české zpěvačky s typickým chraplákem – Lenny. Dvaadvacetiletý Objev roku 2013 vyprodal celý klub s debutovou deskou Hearts.

Lenny v OlomouciVšechno začalo, když se postavili na pódium dva mladí kluci, z nichž jeden seděl na cajonu a druhý držel kytaru. „Ahoj, já jsem Jakub Ondra a tohle je můj kamarád Štěpán Krtička. Těšíte se na Lenny?“ Za bouřlivého „Anooo“ se rozezněly tóny jeho písní, jakožto předskokana. Tento sympatický blonďák z Prahy, který je známý díky buskingu neboli pouličnímu hraní v různých metropolích Evropy zahrál několik vlastních písní, cover „Scientist“ od britských Coldplay a „Pumped up kicks“ patřící kapele Foster the People a svůj nejznámější hit „On the menu“. Rytmické písně publikum zaujaly, ale největší zážitek měl teprve přijít.

     Jakmile se rozezněly první tóny písně „Lover,“ na pódium vtrhla smršť v podobě skákající kudrnaté zpěvačky a její kapely. Ondra Fiedler, zpěvaččin kytarista a producent, vystřídal za dobu koncertu několik druhů kytar, včetně ukulele. Bubeník Adam Vychodil zase v jednu chvíli překvapil oblečením Darth Vadera.

     Jak koncert pokračoval, Lenny hrála v doprovodu kapely, ale i sama s vlastním klavírním doprovodem. Střídaly se písně rychlé a rytmické, při kterých skákala, a pomalé melodické ploužáky. Nechyběla ani spousta světelných efektů, v jednu chvíli dokonce sama diváky poprosila, aby zapnuli své mobilní svítilny a pomohli tak k doladění výsledného efektu. Při jedné písni s ní také vystoupil její předskokan Jakub Ondra. „Kubu skutečně obdivuju,“ vysvětlila volbu svého předskokana.

     Lenny je dcerou zpěvačky Lenky Filipové, se kterou občas také vystupuje. Vydala již dvě EP „All my love“ a „Fighter“ a letos odpromovala s titulem bakalář na britské univerzitě v oboru songwriting. „Hearts“ je její první plnohodnotnou deskou se kterou nyní pořádá turné s osmi zastávkami po ČR.

     A co nás překvapilo na koncertě nejvíc? Bezprostřednost jak samotné Lenny, tak i Jakuba Ondry, jejich celková připravenost, propracovanost detailů a také široké věkové spektrum publika. Mohli jste zahlédnout studenty, náctileté slečny, manželské páry, ale i starší dámy. Pokud si nejste jistí, jestli máme u nás výjimečné a nadané interprety, pak doporučuji k poslechu právě Lenny. Určitě vás nadchne.

Jakub Ondra


Štítky:

, , , , , , , , ,