Knihám je ve smartphonu dobře

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Mnohdy je otravné s sebou nosit velké a těžké knihy. Přitom si ale stále chceme číst své oblíbené příběhy nebo důležitou četbu do školy. Mnozí to řeší elektronickými čtečkami knih, ale pokud nechcete investovat několik tisíc do čteček, je tu skvělá alternativa – mobilní telefon. Dnes se zaměříme na aplikace pro Android a Windows Phone.

FB Reader (Android)

Dle mého jedna z nejlepších Android aplikací na čtení elektronických knih v mobilu. Podporuje hned několik formátů e-knih, např. epub, fb2, rtf a doc (stejný formát jako z MS Word). V aplikaci FB Reader si můžete jednoduše volit fonty písma a volit si pozadí za textem. Určitě potěší tzv. noční režim, který invertuje barvu písma na bílou a pozadí na černou. Díky tomu se čtení po tmě stane vaší oblíbenou činností. Pokud jste vášnivým čtenářem, tak se tato aplikace určitě stane vaší oblíbenou aplikací ve smartphonu. Potěší, že je FB Reader zcela zdarma. Stahujte zde.

Fiction Book Reader

Aplikace podporuje formáty epub, mobi, pdb a txt. Přítomnost nočního režimu je samozřejmostí a také možnost změny fontů. Příjemné a přehledné prostředí aplikace vypadá skvěle a intuitivní ovládání jen umocňuje výborný pocit z četby. Navíc je zde možnost nahrávat si e-booky přímo z internetového úložiště OneDrive (cloud), takže budete mít veškeré knihy stále u sebe. Aplikace Fiction Book Reader je zdarma. Stahujte zde.

FBR

Obě aplikace mám odzkoušené a mohu je všem vřele doporučit. Existují samozřejmě i další e-book čtečky pro mobilní telefon, každý si může vybrat tu, která mu vyhovuje. Nicméně tyto dvě jsou skvělé a navíc zadarmo.


Štítky:

, , , , , , ,