Klapka, kamera, jedem! V.Ř.E.D. po desáté!

Eliška Marková

Autor: Eliška Marková
Datum

Baví tě tvořit filmy? Ať už hraješ, točíš, stříháš, píšeš scénáře nebo všechny komanduješ, a tedy se necháváš oslovovat pane režisére, máš možnost ukázat, co umíš. Stačí přihlásit snímek, na kterém ses podílel na přehlídku amatérských filmů V.Ř.E.D. Účastnit se může každý student, přičemž na oboru ani fakultě nezáleží. Stačí, když jsi UPOLák. 10. ročník přehlídky se uskuteční v úterý 8. dubna na Wurmově 7.

Chceš to zkusit, ale nevíš jak na to? Čti dál.

kamera1-e1395350724975

První krok: Natoč film

Hotovo? Bezva. Máš jich víc? Ještě lepší! Můžeš jich přihlásit, kolik chceš. Každý snímek má být maximálně na 20 minut. Nezapomeň, že film musí být natočen v období od 1. dubna 2013 do 1. dubna 2014. Výjimku mají pouze prváci, kteří mohou použít i něco ze své starší tvorby. Ale pozor! Jen pokud ten snímek nevytvořili na jiné filmové škole.

Druhý krok: Vyplň přihlášku do soutěže

Uveď hlavně název snímku, rok výroby, délku filmu, atd. Představ taky kamarády, kteří se na tvorbě podíleli, jakou měli funkci, a hlavně představ sebe! A na závěr to chce taky nějakých pár větiček, o čem tvůj film vlastně je. Až to všechno sepíšeš, pošli tuto přihlášku na vred.upol@gmail.com.

Třetí krok: Odnes film na Konvikt

Vypal film na CD nebo DVD a odnes ho na sekretariát Katedry divadelních, filmových a mediálních studií nejpozději do 1. dubna. Je to na Konviktu (Univerzitní 3, Umělecké centrum) ve 2. patře. Odevzdej film paní Olze Palové. Pokud si stále nejsi jistý, kam jít, domluv se s organizátory na osobním předání. Pak už jen zbývá čekat, jestli porota vybere právě tvoje dílo, které promítne na slavnostním večeru. 

Čtvrtý krok:  8. dubna přijď na Wurmovku

V.Ř.E.D. se bude konat ve Freskovém sále na Wurmově 7. Pokud nebudeš stíhat, vyšli nějakého zástupce za svůj tým. Musí tam být alespoň jeden! Někdo totiž na přehlídce film bude muset představit a odpovědět na případné dotazy.

Pátý krok: Vyhraj!

O vítězi rozhodne čtyřčlenná porota. Pokud nevyhraješ hlavní cenu Oliheň naděje, nezoufej! Diváci mají také slovo, a tak můžeš získat sice menší ale také cennou Olihničku naděje. Vítěz samozřejmě dostane i hmotné ceny, i když co přesně to bude, zatím organizátoři  tají. Jediné co prozradili, je to, že hlavním partnerem, který ceny daroval, se stalo kino Metropol. 

Oliheň naděje

Oliheň naděje

Kdo si netroufne na filmovou tvorbu, může přijít alespoň posoudit, jak vypadá amatérská tvorba studentů z olomoucké univerzity. Kromě promítání bude i možnost shlédnout expozici nového výtvarného spolku StuArt. Celý večer zakončí party v režii DJ Petra Marka.

Pro více informací o přehlídce navštivte web, kde se dočtete i o loňských ročnících, nebo mrkněte na facebookové stránky.

 Foto: www.prehlidkavred.cz