Kdo si hraje nezlobí? Film Putinovy hry ukazuje něco jiného

Autor: Anna Řezníčková
Datum

Soča, Olympijské hry.

Olomouc, Přírodovědecká fakulta.

Co mají tato dvě místa společného? Spojuje je projekt Evropský rok rozvoje v Olomouci a okolí. V rámci něj se bude 25. února v 19.30 promítat právě v aule Přírodovědecké fakulty film o kontroverzním nápadu ruského prezidenta Vladimíra Putina. Ten se rozhodl zvýšit prestiž své rozlehlé a taktéž rozporuplné zemi uspořádáním největšího světového svátku sportu – Olympijských her, konkrétně Zimních Olympijských her 2014. Co všechno obyvatele Ruska tento nápad stál a jak musela země na hranici dvou světadílů zaplatit za posedlost hlavy státu, to odhaluje investigativní snímek Putinovy hry.

Putinovy hry

Film popisuje potíže a shon při přípravách, které předcházely uspořádání největší sportovní události roku 2014. Vyžádala si nejen nucené vystěhování, ale i korupci, vyvlastňování soukromého majetku a nevratný dopad na životní prostředí.

Putin

Kromě smutných událostí okolo loňských olympijských her má pro Vás Helena i dobrou zprávu. Putinovy hry bude možno zhlédnout zdarma, a to buď v angličtině nebo v ruštině s českými titulky. Navíc v rámci projektu, který zřizuje i toto únorové promítání, proběhne i spousta dalších akcí, jako besedy, přednášky, konference, rozvojové večery atd. Aktuality můžete sledovat na stránkách Katedry rozvojových studií.

Foto: http://www.dokweb.net,
http://www.europe-direct.cz