Kde se Kozel pije, tam se dobře žije

Autor: Veronika Svrčinová
Datum

Během již tradičního „hospodského dne“, který natěšeně absolvuji každých čtrnáct dní, mě tentokráte zatáhli do Kozlovny M3. Po náročné cestě z Prahy jsem se spacákem v ruce a v slavnostních šatech vyrazila, tak trochu na punk, směrem od Přírodovědecké fakulty k „velkému žlutému nápisu“, jak mi po pár pivech oznamovali rozjaření kamarádi. Naštěstí, cesta není složitá a přilehlou oblast kolejí a S-klubu všichni dozajista znají nazpaměť i ve stavu opilého námořníka v polovičním kómatu. A tak nakonec usedám i já.

Po téměř čtyřech hodinách se slinou na jazyku už mám vyschlo v „hubě“ jako po vyčerpávajícím maratónu. A tak nevnímám interiér a hlásím se o nápojový lístek. Profrčím několik stránek s chutně vypadajícím jídlem, což jsem zjistila až později, a konečně, pivo!

img_3816_res

Trochu mě překvapují jen čtyři druhy, Velkopopovický Kozel 11º, Kozel Černý, Řezané pivo a Speciál z Volby sládků, který se každý měsíc mění. Ale co, člověk aspoň nemusí zdlouhavě přemýšlet. Navíc, co víc si v Kozlovně přát.

Číšník má bryskní nohy i ruce a sotva si oddechnu, letí ke mně jako namydlený blesk. Až po pár osvěžujících doušcích, které mi stékají do hrdla, konečně bystřím zrak. „Vypadá to tu trochu jako v nějaké větší kavárně, až na ty alkoholem poháněné vášnivější debaty,“ hodnotím interiér a odkazuji na zapálenou debatu o středověku u vedlejšího stolu. Z druhé strany se ke mně linou každodenní „prkotiny“, tak si podvědomě oddychuju. Energii na intelektuální debaty jsem nechala někde u Humpolce.

img_3800_res-768x512

Ale zpátky k zařízení hospody. Atmosféra je velmi příjemná, dominuje dřevěné obložení a stoly v kontrastu s černými železnými židlemi, lampami a výtvarnou plastikou. Harmonické a přitom jednoduché. Kéž by to takhle prvoplánově fungovalo ve všech hospodách. Občas ze zdi vystrkuje rohy nějaký ten kozel a kousek vedle baru s usměvavým číšníkem vykukují za sklem tanky s pivem.

Jediná věc, nad kterou si večírků libý student možná zapláče, je zavíračka v jedenáct hodin večer, v neděli dokonce v deset. Ale upřímně, nechodí se pak na ty přednášky lépe?

img_3849_res-768x512

Foto: Kozlovna M3


Štítky:

, , , , , , , , , , , ,