Každý by měl mít svůj Plan B

Autor: Eva Ertlová
Datum

Ten pocit, když se vlečete do školy a víte, že zpátky půjdete až za osm a půl hodiny, nenávidím. Dnes a denně stejná trasa, stejní lidé a stejné hloupé vyskakující dlaždice „s překvapením“. Ale i tahle cesta do pekel má svůj jeden jediný světlý bod. „Občas se napít musíš!“ hlásají cedule lemující chodník. Ano, studuji „fildu“ a nechávám se na Palachově náměstí stereotypně lákat Planem B na pivo (nebo tři).

plan-b_2

Podnik svému jménu rozhodně dělá čest, nikdy nezklame. I když mu to „béčko“ v názvu trochu snižuje sebevědomí. Pokud hledáte dobré pivo nebo jídlo a nechcete nic riskovat, zastavte se tady. Kromě podávání alkoholických a nealkoholických nápojů se zde totiž také vaří, takže polední menu je k dispozici (a ani cena není úplně vysoká).

Olomoucký bar se nachází v suterénu, vede tam pár schodů. Takže pozor, pokud se hodláte opravdu opít, nemuselo by to dopadnout hezky. Když přežijete nástrahy vchodu, vykoukne na vás docela příjemný interiér. Krb, bar, oddělené stolečky, všechno vkusně zařízené. Na zdech tradiční reklamy na nápoje, ale i pár replik uměleckých děl.

planb_1

Z nabídky jídel a nápojů si musí vybrat i ten největší hnidopich a nespokojenec. Na výčepu najdete Bernarda nebo mého regionálního oblíbence, Chomouta. Pak už jsou k dispozici jen piva lahvová. Na obsluhu se tady ale moc nespoléhejte, minimálně na nás rozhodně milá nebyla. Menší slovní rozepři o nefiltrovaném a následně i černém pivu, jsem sice jen přihlížela, můj doprovod byl ale přímým aktérem. „Tak sem už asi nejdem,“ povídal u placení. No, on už asi ne, ale já se své oázy klidu jen tak nevzdám.

Fotografie: restu.cz


Štítky:

, , , , , ,