Kapela zakázanÝovoce odešla uprostřed koncertu

Barbora Adamová

Autor: Barbora Adamová
Datum

Jedna velká narozeninová party. Tak by se dal shrnout koncert české punk rockové kapely zakázanÝovoce, který byl jednou z deseti zastávek turné na oslavu 10 let působení na naší hudební scéně. Také Helena ve středu 21. října přišla oslavencům do U-Klubu popřát a mileráda vám přiblíží tamější atmosféru.   

Downloads

Kolem osmé hodiny přicházíme do poloprázdného sálu a pozorujeme okolostojící. Zástupci všech věkových kategorií postávají v hloučku i samostatně, klidně i neklidně, učesaní i neučesaní. Někteří s kamarády nebo partnery, ti mladší dokonce v doprovodu rodičů. Lidí přibývá a předkapela může začít.

Kluci z bruntálské kapely Donaha nadšeně vítají vlažné publikum a snaží se nás rozhýbat. Z každého člena kapely přímo čiší entuziasmus a zápal pro věc, přesto všechno se jim ale nedaří obecenstvo dostatečně nažhavit. Snaha se jim ale nedá upřít. Zní například jejich hit Příběh z křídel, který zvítězil v Óčko Music Chart.

Po pomalejším rozjezdu čtyři mladé kluky střídají tři sympatické hudebnice. Holky z kapely K2 hrají pop rock a okamžitě si získávají nejenom pánskou část přihlížejících. ZakázanÝovoce doprovází právě proto, že i ony letos slaví 10 společných let. Jestliže si je páni zamilovali pro jejich vzhled a příjemné vystupování, dámská část padla na kolena s textem o mužích: „Pryč z mojí hlavy, pryč z mýho pokoje, pryč z mýho života, pryč z mojí postele,“ ve kterém se, alespoň kouskem, našla snad každá z nás. V jedné z písní figurovala i zobcová flétna, která je svedla na hudebním táboře dohromady. „Teď bych ráda k nám na pódium pozvala naši Lásku!“ (Láska je kytarista a zpěvák kapely zakázanÝovoce, pozn. red.) vyzývá jedna ze zpěvaček a společně si vystřihnou jednu písničku.  Publikum si vyžádá přídavek a holky s radostí rozjíždí pecku Žárlivost.  

IMG_5794

„Stejně jako kluci spolu hrajeme už deset let, akorát na nás to není tak vidět.“

 Po menší pauze nastupuje očekávaná kapela zakázanÝovoce, okamžitě se opřou do strun a spouští. Sál je konečně plný a lidé šílí. Hrají skladby ze starých i novějších alb, na pódiu předvádí perfektní show. 

IMG_5904

Začátek vystoupení je typický punk rockový nářez, zní například Vem si měBabylon nebo Pornostár. V polovině kluci hlásí menší pauzu, odchází s tím, že zpátky se vrátí převlečení a s překvapením. Vzápětí se objevují s akustickými kytarami a usedají na barové stoličky. Sál znovu plní tóny písně Vem si mě, ovšem tentokrát v naprosto jiném tempu i vyznění.

IMG_5999

 Na chvíli si tak odpočineme od drsných melodií. Na další klidný kousek si k sobě zvou svého technika Romana a Kláru z kapely K2. Potom se ale vracíme do zajetých kolejí, party opět nabírá obrátky. Všichni tři kytaristé a zároveň zpěváci – Pišto, Yaris a Láska – nám naplno ukazují svoji šílenou stránku.

Čas se však brzy nemilosrdně naplní, nikdo ale ještě nechce končit, a tak kluci svolí a nad rámec přidávají jejich Srdeční záležitost, která je třešničkou na narozeninovém dortu.   

 Z koncertu si odnášíme mnohem lepší náladu, než se kterou jsme přišly, špinavé boty, pošlapané nohy, pískot v uších, vyřvané hlasivky a paličku od sympatického bubeníka France. Děkujeme za zážitek, přijdeme zas.

Lucie Kratochvílová, Barbora Adamová

 

 Fotografie: Barbora Adamová


Štítky:

, , , , ,