Kapela spolupracující s držitelkou Oscara hrála v Účku

Josef Čermák

Autor: Josef Čermák
Datum

Na Hanou pronikl kousek pravého Valašska. Svým koncertem v U-klubu se o to postarala folk-beatová kapela Docuku z Valašského Meziříčí. Z města, které je místním domorodcům spíše známé pod přezdívkou Valmez pochází i držitelka Oscara Markéta Irglová, která kapele pomáhala při tvorbě aktuální desky s názvem Kdybych já věděl. Živelné koncerty, na jaké jsou fanoušci Docuku zvyklí, byly jen slabým odvarem toho, jak se hudebníci ve středu 4. prosince rozparádili v Olomouci.

docuku

Koncertu předcházela přednáška o cyklistické expedici do Albánie. Nebývalé ticho, které se toho večera neslo klubem, zavdávalo důvod k obavám o to, jaká atmosféra bude při samotném koncertu. Obavy ovšem zmizely společně s prvními tóny znějícími z pódia. I přesto, že to fanoušci moc chtěli, bylo jich jen dvacet, a tak nebyli schopni splnit přání zpěváka a kytaristy Jiřího Buksy. Ten totiž prohlásil, že mezi své diváky skočí a ti ho odnesou z pódia. Přestože se to nepodařilo, návštěvníci si užili skvělý koncert, který by mohl být označen jako „večer písniček na přání“. Valaši skutečně splnili všechny prosby, které jim hosté adresovali. Během večera zazněly nejen písničky z nejnovějšího alba, ale i mnohé starší hity jako třeba písnička Bitka. Větu, v níž se zpívá: „teď si děvče ve Valmezu, tady není Olomouc“ zpíval spolu s kapelou i celý roztančený klub.

 „Koncert se mi moc líbil, jenom je trochu škoda, že nepřišlo víc lidí,“ zhodnotil večer student ruské filologie Jan Hanáček. Jeho slova potvrdil i samotný Buksa. „Je škoda, že přišlo tak málo lidí. Doufám, že až přijedeme příště, tak klub zaplníme!“ usmál se frontman, který má sám k Olomouci citový vztah. Pojí ho s ní totiž studium na místní pedagogické fakultě.  

 foto: archiv kapely Docuku, docuku.cz

 

 

 

 


Štítky:

,