Japonský měsíc: ANIME, GODZILLA I BONDAGE

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

Na své si příští týden v Olomouci přijdou nejen milovníci asijské kultury, ale i všichni ostatní, kteří se rádi poučí o tom, jak to chodí v Japonsku. Zajímá vás, jak zní japonská flétna Sakuhachi či jak se vyrábí čepel japonského meče? Nejen to, ale i mnohé další zajímavosti z oblasti japonské kultury se budete moci dozvědět od 17. do 21. listopadu v kavárně Střední formát na Žerotínově náměstí. Proběhne zde totiž festival Japonský měsíc, který se v Olomouci letos koná již počtvrté. I tentokrát se jeho návštěvníci mají na co těšit – čeká je opravdu nabitý program.

cosplay_prednaska

Dávku japonské kultury můžete okusit od pondělních 17 hodin, kdy festival svojí přednáškou zahájí Hemulka Xutebow. Ta posluchače zasvětí do tajů fenoménu japonského modelingu zvaného Cosplay, který se mimo jiné vyznačuje nápadnými kostýmy, jakoby vystřiženými z japonských anime filmů. Během následujících dní pak budete mít možnost navštívit řadu zajímavých přednášek, workshopů, promítání filmů či koncert. Celý rozmanitý program si můžete přečíst na webu festivalu. Najdete v něm i takové perly, jako je přednáška o japonské technice svazování bondage s následným workshopem. Program jistě potěší i filmové fanoušky, je pro ně totiž připravená projekce hned několika filmů. Zhlédnou například klasiku japonského hororu z roku 1967 s názvem Gapa či snímek Ghost Dog – Cesta samuraje.

Skvělá příležitost nechat se poučit o cizí kultuře a zvycích potrvá až do pátku, kdy Japonský měsíc zakončí ostrá přednáška Jaroslava Němce, kováře, který se zaměřuje na výrobu čepele japonského meče. Pokud vás Japonsko zajímá, chcete si rozšířit obzory a dozvědět se o této zemi něco víc, pak určitě neváhejte a běžte se do Středního formátu podívat. Většina akcí je v rámci festivalu až na výjimky zdarma. 

Fotografie: pořadatelé akce


Štítky:

, ,