Hej Sverige! aneb návrat k severským předkům

Kateřina Čajanková

Autor: Kateřina Čajanková
Datum

O tom, že studenti Univerzity Palackého jsou aktivní, rádi poznávají nová místa a rádi cestují, se můžete přijít přesvědčit už zítra (26. listopadu) na Přírodovědeckou fakultu, kde bude od 17 hodin probíhat vernisáž fotografií studentky Adely Rychtárikové.

12240105_1176893862320636_8554328070979522386_n

Půl roku studia na severu – i takto se dá studovat. Půlroční studijní pobyt ve  Švédsku zdokumentovala studentka regionální geografie Adela Rychtáriková, fotografie z její cesty si můžete od zítřka přijít prohlédnout do Přírodovědecké fakulty. Vernisáž výstavy s názvem „Hej Sverige! Vzpomínky na půlroční pobyt na severu“ se uskuteční od 17 hodin před Katedrou geografie, kde budou také umístěny fotografie. “Na fotkách jsem se snažila zachytit  především úžasnou přírodu, tak typickou pro Skandinávii a tamní architekturu,” řekla autorka Adela Rychtáriková. 

A pokud stále zvažujete, zda obětovat svůj drahocenný čas, tak zbystřete. “Součástí vernisáže bude také drobné občerstvení, samozřejmě ve švédském stylu, a to tamními obyvateli tak milovaná fika, což je jakási pauza u kávy a něčeho dobrého, sladkého na zub,” dodala Adela. To už je velké lákadlo! 

Výstava navazuje na stejnojmennou přednášku, která proběhla v rámci tzv. cestovatelského večera „Geografové na cestách“. Pokud jste se přednášky neúčastnili, nezoufejte, autorka vám určitě s radostí odpoví na vaše zvídavé dotazy a ráda se podělí o nějaký ten zážitek. Takže pokud zrovna nebudete ve škole, na cestě do Švédska či do svých domovin, nezapomeňte přijít a navštívit kousek Švédska u nás v Olomouci. 

Fotografie: pixabay.com

 


Štítky:

, , , , , ,