EMOTIKON tour Olomouc nevynechala

Autor: Lýdie Hájovská
Datum

Ve středu 15. února se na pódiu v Účku vystřídaly hned tři kapely – UDG, Trocha klidu a Ovoce. Olomouc se tak stala jedním z  prvních měst, které UDG v rámci své Emotikon tour navštívili a téměř tak zahájila koncertní šňůru, která potrvá až do konce dubna. 

UDG v akci

UDG v akci

Šumperská kapela Trocha klidu na tour zastává pozici předskokanů, to ale nikomu nevadilo a své fanoušky měla kapela v hledišti v hojném počtu. Obzvlášť písní Cyklista rozbouřili kluci z kapely publikum. Z davu je fanoušci podporovali také vyrobeným transparentem, společně si také zazpívali píseň Internety, cigarety, hlavně tvoje rety a nakonec na pódium přistály na důkaz oddanosti i jedny trenýrky.

Po této skvělé rozehřívačce naběhli na pódium ústečtí UDG! Jak už název tour vypovídá, zaznívaly především písničky z alba Emotikon. Účkem se rozléhala například Intergalaktická, která rozezpívala snad i ty, kteří ji tehdy slyšeli poprvé, nebo také známá písnička Atomy. Chybět nesměly ani hity jako Buď a nebe či Kurtizána.

Kluky z UDG nakonec snad třikrát vytleskali fanoušci zpátky na pódium, a tak jsme dostali neskutečnou dávku přídavků. Písnička, na kterou všichni čekali, zazněla ale jako úplně poslední. Mezitím se mohl dostatečně vyřádit i bubeník Tomáš Staněk, neboli Jugi, který se na jevišti pohyboval v bílých dámských šatech, v nichž celý koncert i odehrál. Ten nás naučil taneček, který si celé publikum společně zatancovalo a na závěr všechny čekala ještě písnička, kterou kluci zahráli mimo podium. Pomyslnou třešničkou na dortu se ale opravdu stal všemi vytoužený Hvězdář!

Ovoce (původně Zakázaný ovoce) je speciálním hostem každého koncertu na této tour. Nabídlo pecky jako Drogy dětem a Vědomí. Ač klub nebyl úplně plný, panovala v publiku neskutečná atmosféra.

Turné se koná v celkem šestnácti městech po celé republice.

foto: Aneta Barcziová, facebook kapely Ovoce: www.facebook.com

Ovoce to na pódiu rozjeli!

Ovoce to na pódiu rozjeli!


Štítky:

, , , , , ,