Do Sladkého království si zajděte posílit tělo během zkouškového

Autor: Veronika Svrčinová
Datum

Každého z nás někdy honí mlsná a během zkouškového je to spíše hotový rej sbíhajících se slin na něco sladkého, tučného, na chipsy nebo pořádnou flákotu masa. Ať už vás během krušných chvil nad skripty vábí cokoliv, určitě se nechte zahnat do průchozí pasáže na Dolním náměstí. Ocitnete se v království cukrů, nadýchaných krémů a splněných přání. Sladké království by Trisha dá pocítit hojnost šlechtického stolu komukoliv! 

Hned na začátek vám poskytnu malou výmluvu, kterou můžete svou návštěvu ospravedlnit. Protože za tu námahu nad kvantem informací přece musíte svůj žaludek a mozek nějak odměnit, ne? Tak nedělejte Zagorku, zapomeňte na dietu a pojďte si vybrat nějaký pořádný cupcake.

DSC_0070

Po vstupu do interiéru si pomalu připadáte jako v příbytku jednorožce. Světle růžové zdi doplňují barevné obrázky a bílý nábytek. Pocit jiného světa umocňuje ještě regál nabitý pestrobarevnými cupcaky a makronkami. Prostě nudnou uzavřenou místnost i učivo hodíte za hlavu a uniknete cobydup. Skoro jako byste se ocitli uprostřed duhy. I když na sladké příliš nejsem a raději sáhnu po něčem slanějším, problém vybrat si jsem rozhodně neměla. Padne mi do oka bílá čokoláda s borůvkou, mému příteli pak čokomalina.

sladké království 2

Jako dva zarytí fanoušci soli, kteří si občas dají kousek čokolády, ale nějak výrazně ji nemusí, jsme byli příjemně překvapeni. Oba dva cupcaky měly skvělou a vyváženou chuť, která se příjemně doplňovala. I výběr nabízeného zboží je celkem pestrý a pokud byste se báli, že šampióna svého srdce zrovna v ten den nenajdete, můžete si jej objednat. Přehled všech příchutí najdete na webových stránkách prodejny.

DSC_0066

Kromě sladkých teček za celým dnem si tady můžete koupit také ovocné sirupy ze sirupárny. Většina lidí si bere zboží domů, je ale možné vychutnat si jej i v prostorách Sladkého království nebo u stolečku před ním. Tam jsme našli své útočiště i my. „Počkejte, hned vám donesu další židli!“ nabízela se majitelka ochotně, když jsme nervózně postávali s talířkem venku. Jediná věc, která mi tady trochu chybí, je nějaké dobré kafe nebo cokoliv, čím by se taková pochutina dala spláchnout. Na krátkou zastávku a dobití energie ale tenhle podnik rozhodně doporučuji.

sladké království 4

Foto: Veronika Svrčinová, Sladké království by Trisha    

Štítky:

, , , , , , , , , , , , ,