Cestujte levně s aplikací na spolujízdu

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Chcete jet ze školy domů, ale nechcete utrácet velké peníze za vlak? Možná i ušetřit trochu času nebo náklady na cestu autem? Pak by mohla být spolujízda tím pravým ořechovým. 

Aplikace Bla Bla Car je aplikací stejnojmenného webu, který vznikl po akvizici, pro vás možná známé stránky, Jízdomat.cz. Jedná se o klasickou spolujízdu, kdy řidič nabídne místo ve svém autě na cestu z jednoho města do druhého za určitou cenu a s určitými podmínkami. Stejně tak ten, kdo hledá odvoz, si může vybrat z vysokého množství řidičů v aplikaci.

Jak řidič, tak cestující, si mohou určit preference, podle kterých si vyberou tu správnou spolujízdu. V nabídce se dá zaškrtnout, pokud chcete nebo naopak nechcete kuřácké auto, zda je možné převážet mazlíčky, poslouchat hudbu, nebo pokud je řidič ochotný se za cesty bavit.

Díky spolujízdě se oběma stranám také snižují náklady na dopravu. Čím více lidí navíc pojede, tím je většinou menší cena za jízdné. Výhodou je i fungování Bla Bla Car v jiných státech, takže je možnost cestovat i do zahraničí.Obě strany se mohou navzájem hodnotit, takže pak další zájemci o spolujízdu budou vědět, zda je daná osoba v pohodě, nebo s ní není radno cestovat. Pro dámy je možnost i čistě ženského kolektivu při spolujízdě. Řidičem i spolucestujícími budou pouze ženy, a to pro zvýšení bezpečnosti.

Aplikaci Bla Bla Car je možné stáhnout zdarma na platformě Android a iOS.


Štítky:

, , , , ,