Bydlení: Pozvěte Helenu na návštěvu!

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

Kolej, či privát? Toť otázka, kterou musí nevyhnutelně řešit většina z nás, studentů. A je to vskutku dilema. Každá z možností v sobě totiž skrývá řadu výhod i nevýhod. Nejen ty se s vámi letos Helena chystá prozkoumat.

Co se týká rušného života na kolejích, je to takový studentský evergreen. Poznáte během něj spoustu nových lidí a do školy nebo do hospody to máte co by kamenem dohodil. Zvyknout si ale musíte na společná sociální zařízení, která v lepším případě sdílíte se sousedním pokojem, v tom horším s celým patrem. „Kolejní bydlení je fajn, neměnila bych,“ říká studentka práv Tereza, která druhým rokem bydlí na „Šmeralkách“. „Líbí se mi, že jsem v centru dění a obklopená lidmi. Jasně, že tady není žádný luxus, ale tak hrozné, jak se občas říká, to není,“ dodává.

bydleni2

Najdou se ale i tací, kteří upřednostňují spíše klid a soukromí ve vlastním podnájmu. Své o tom ví i studentka aplikované ekonomie Nikola, která si minulý rok vyzkoušela bydlení na koleji 17. listopadu. „Kolej? Už nikdy víc! Vydržela jsem to měsíc a pak jsem utekla na privát. Máme tam pořádek, můžu se kdykoli nerušeně učit a jsem spokojená. Jen bych si přála lepší vztahy se spolubydlícími,“ přiznává. Ať zvolíte kteroukoli z nepřeberných nabídek ubytování, na které můžete v Olomouci narazit téměř na každém rohu, právě smůla na spolubydlící vám může proměnit bydlení v noční můru. O tom jste se v Heleně mohli dočíst už minulý semestr (články zde), pokračovat s rubrikou budeme i letos.

Pokud stále nemáte jasno, kde je nejlepší složit hlavu či vás jen zajímá, jak se bydlí vašim kolegům, má pro vás Helena dobrou zprávu. V novém akademickém roce se můžete těšit na seriál, ve kterém si na studentské bydlení posvítíme. Postupně navštívíme několik studentů a zjistíme, kde, jak a za kolik bydlí.

Bydlíte jako v ráji či máte spíše odstrašující zkušenost? Nebo se jen chcete pochlubit olomouckým spolužákům se svým studentským hnízdem? Ozvěte se Heleně (třeba na Facebooku) a pozvěte nás na návštěvu! Těšíme se!

Fotografie: Flickr.com, Skm.upol.cz


Štítky:

, , ,