Bydlení: I kolej se dá zařídit vkusně!

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

První, kdo nás nechal nahlédnout do svého studentského hnízda, byly Anička a Martina. Dvě sympatické studentky práv nás pozvaly do svého pokoje na koleji J. L. Fishera, který obývají společně se svým kamarádem, akvarijní rybičkou Evženem. Až na pár drobností si kolejní bydlení nemůžou vynachválit.

kolej

„Fišerky“ se mezi zdejšími kolejemi řadí spíše k těm s vyšším standardem bydlení. Svou roli v tom určitě hraje i fakt, že se zde nacházejí pokoje tzv. buňkového typu. Sociální zařízení je tedy přímo u pokoje a holky se o něj dělí se svými třemi sousedkami. „Koupelna je bohužel hrozně malá a navíc spojená se záchodem,“ říká Anička. „Sprcha je tak úzká, že se tam pomalu ani neohnu pro mýdlo,“ směje se, ale přiznává, že si nedokáže představit, kdyby sdílela umývárnu s větším počtem lidí.

 Zdejší bydlení má spoustu výhod, kvalita vybavení pokoje však mezi ně nepatří. „Když jsme sem přišly poprvé, chtělo se mi skoro brečet. Vypadalo to, jako by se tady sto let neuklízelo. Na podlaze byly přilepené žvýkačky, prostě hrůza,“ vzpomíná studentka druhého ročníku práv Anička.  Holky se ale nenechaly odradit a pokoj si zútulnily, vyzdobily a dotvořily téměř k dokonalosti. Pokud se chtějí obyvatelé koleje po náročném dni ve škole odreagovat, mohou v jejich prostorách navštívit oblíbenou pivnici Dogu nebo využít pingpongový stůl. Součástí budovy je také zdravotnické středisko, a dokonce i školka.

Pokoj si Anička s Martinou vyšperkovaly. Kromě dekorací a skříňky si přivezly i vlastní závěsy a dokonce i koberec.

Pokoj si Anička s Martinou vyšperkovaly. Kromě obrázků, dekorací a skříňky si přivezly i vlastní závěsy a dokonce i koberec!

 

V poličkách nechybí spousta drobných ozdob ani vodní dýmka pro odreagování.

V porovnání s ostatními pokoji, které jsme viděli, vypadá tento opravdu útulně. V poličkách nechybí spousta drobných ozdob a maličkostí…

 

...ani vodní dýmka, když holky potřebují "vypustit".

…ani vodní dýmka, když holky potřebují “vypustit”.

 

Evžen je s bydlením také spokojený.

Evženovi se bydlení také líbí.

 

Koupelna je miniaturní místnost o rozměrech asi 2x2 metry. Stěží se sem vejde sprchový kout a toaleta. Holky ale oceňují, že nemusí v noci chodit na záchod přes celé patro a mohou si v koupelně nechat svoje věci.

Koupelna je miniaturní místnost o rozměrech asi 2×2 metry. Stěží se sem vejde sprchový kout a toaleta. Holky ale oceňují, že si zde mohou nechávat svoje věci. “Navíc bych se asi bála chodit v noci na záchod přes celé patro,” říká Anna.

 

Takto vypadá společná kuchyňka, která se letos dočkala nových sklokeramických varných desek.

A takto vypadá společná kuchyňka, o kterou se dělí vždy jedno patro. Letos se dočkala nových sklokeramických varných desek. Ty nahradily staré vařiče. Anička s Martinou ale kuchyň moc často nevyužívají, není tady totiž trouba, která jim chybí.

Měsíčně holky za bydlení zaplatí zhruba 2700 korun. S kolejemi jsou studentky práv moc spokojené. “Nejvíc se nám líbí, že jsme ve škole i v menze za pár minut. Skoro vůbec nemusíme jezdit tramvají,” shodují se. V totožném pokoji ostatně bydlí už druhým rokem. Loni se studentkami sdílela pokoj navíc jedna spolubydlící, původně je totiž myšlený jako třílůžkový. „Minulý rok to byla docela síla. Hrozně jsme se v pokoji mačkaly a už jsme začínaly mít ponorkovou nemoc. Docela se nám ulevilo, že jsme tady letos jen dvě,“ vysvětluje Anna s tím, že svoje ubytování by rozhodně neměnila. Společné bydlení oběma studentkám klape a moc si rozumějí. 

A koho navštívíme příště? Pokud máte také skvělé bydlení jako Martina s Aničkou nebo ubytování u vás vypadá naopak jako v hororu, neváhejte se Heleně ozvat (třeba na Facebooku). Těšíme se!

 

Zdroj: Kristýna Dušková, skm.upol.cz

 

 


Štítky:

, , , ,