Bydlení: Byt snů, tady to žije

Kristýna Dušková

Autor: Kristýna Dušková
Datum

I tento týden pokračuje Helena v odkrývání tajů vašich studentských obydlí. Přijali jsme pozvání od studentky andragogiky Martiny, která se nám chtěla pochlubit se svým privátem v samém centru města, přímo u Horního náměstí. A měla proč – světlý a útulný byt, který sdílí s dalšími pěti kamarády, je pro studentský život téměř ideální. Sami jeho obyvatelé o něm říkají: „Máme nejlepší bydlení ze všech studentů v Olomouci!“

Kromě Martiny tady bydlí jen jedna další slečna Jana, jinak je zdejší osazenstvo pánské. „Kluci vaří, uklízí a když paří, tak o nich nevíme,“ chválí si holky společné soužití. To jim klape na výbornou, všichni se totiž znají už delší dobu, studují stejný obor a tvoří super partu. „Za šest měsíců jsme se pohádali jenom jednou,“ směje se Martina, která nabídku bydlení našla na internetu a následně ji ukázala ostatním. Původně zde nebyl žádný nábytek, ten si spolubydlící museli sehnat sami. Na druhou stranu oceňují, že si vše mohli zařídit podle svých představ.

S bydlením jsou studenti andragogiky moc spokojení. A co na něm mají nejradši?  Přece houpací sítě!

Se svým ubytováním jsou studenti andragogiky moc spokojení. A co na něm mají nejradši? Přece houpací sítě!

Byt tvoří dva dvoulůžkové pokoje, které měsíčně vyjdou asi na 2500 korun za osobu, a další dva pokoje jednolůžkové. Za ty si kluci musí ještě dva tisíce připlatit. „Ložnice nejsou úplně dobře řešené, jsou malé a atypické, snad žádná místnost nemá čtyři rohy,“ shodují se studenti. I proto nejvíce času tráví všichni společně v prostorném obývacím pokoji, kde to každý večer pořádně žije. „Načneme si vínečko nebo rozpálíme vodní dýmku, jednou týdně uspořádáváme i nějakou větší akci,“ říká Martina a dodává, že výhoda velkého obýváku tkví v tom, že se do místnosti vejde poměrně hodně lidí. 

Houpací síť nám jeden ze studentů ukázal i v praxi.

Houpací síť nám jeden ze studentů ukázal i v praxi.

 

Kuchyni vládnou především kluci. Nejraději prý vaří lasagne. "Jinak si poměrně často děláme toasty, toastovač tady jede na plné obrátky," říká Martina.

Kuchyni vládnou především kluci. Nejraději prý vaří lasagne. “Jinak si poměrně často děláme taky toasty. Toastovač tady jede na plné obrátky,” říká Martina.

 

U tohoto stolu tráví Martina s kamarády téměř každý večer. "Potřebovali bychom možná o trochu větší, všech šest s notebooky se nás tady dost mačká," přiznává.

U tohoto stolu tráví Martina s kamarády téměř každý volný večer. “Potřebovali bychom ho možná o trochu větší, nevejdou se nám tam všechny notebooky najednou,” přiznává.

 

O růžový pokojíček se dělí holky. Všechen nábytek si do bytu přivezli vlastní, oceňují, že si ho mohli zařídit podle svého.

O pokojíček vymalovaný růžovou barvou se dělí jediné slečny v bytě.

 

Za zmínku stojí i výhled z okna. "Večer, když všechno svítí, to vypadá opravdu hezky," říkají holky.

Za zmínku stojí i výhled z okna. “Večer, když všechno svítí, to vypadá opravdu moc hezky,” říkají holky.

A koho navštívíme příště? Pokud máte také podobně skvělé bydlení nebo ubytování u vás vypadá naopak jako v hororu, neváhejte se Heleně ozvat (třeba na Facebooku). Těšíme se!

Foto: Kristýna Dušková


Štítky:

,