Bosá Slovenka si podmanila Olomouc

Josef Čermák

Autor: Josef Čermák
Datum

Bez bot ale zato s úsměvem na tváři – tak se představila Olomouci Sima Martausová a jejích „Pět chlapů v kapele“. Po vystoupeních v Anglii či Rakousku se sehraná partička z Bratislavy konečně vypravila i na Hanou, aby ukázala, proč se může pyšnit platinovou deskou.

„Byl to úžasný hudební zážitek. Sima mě velice mile překvapila. Je krásná, milá a vtipná, celý večer nás skvěle bavila. Ať už svou hudbou se skvělými texty, které mi často mluvily z duše, nebo svým humorem, kterým několikrát rozesmála a roztleskala publikum,“  vzpomíná na koncert Iva Strakerlová – studentka filozofické fakulty.

3346828--sima-martausova--1-950x0p0

Zpěvaččiny bosé nohy v zářivě fialových punčochách roztančily nejen pětici chlapů v kapele, ale také diváky v sále. Tedy alespoň symbolicky, když se na svých židlích komíhali do rytmu a zpívali chytlavé refrény s podmanivými texty. Velké studio Českého rozhlasu Olomouc, ve kterém se koncert odehrával, bylo zaplněno takřka do posledního místa. Úspěch sklidila především singlová písnička Cirkus, při které zpěvačka vybídla diváky, aby zpívali s ní. „Sima si sama koncert taky užívala, pořád se smála a tancovala. Před tím jsem ji neznala, ale musím říct, že je to sympatická slečna a ráda na její koncert půjdu někdy znovu, dodává Iva Strakerlová.

Sima Martausová bývá některými kritiky nazývaná jako „nová Jana Kirschner“. S oblíbenou zpěvačkou ji totiž, kromě sympatického výrazného altu, pojí také jméno Jožky Šeby, manažera, který obě hudebnice objevil. První výraznější úspěch písničkářka zaznamenala v roce 2009, kdy vyhrála v soutěži Gospeltalent. Od té doby už stačila vydat dvě desky – první s názvem “Vyzliecť si človeka” v roce 2011 a druhou pojmenovanou „Normálny život“, která světlo světa spatřila o dva roky později. Právě druhým albem si zpěvačka získala takové sympatie fanoušků, že ji zvolili objevem roku.

Fanoušci kvalitní slovenské hudby, kterým koncert unikl, si zoufat nemusí. Pokud se nechystají do Malostranské besedy v Praze, kde bude mít Martausová koncert v květnu, mohou si záznam výjimečného olomouckého koncertu poslechnout na webu Českého rozhlasu Olomouc.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/olomouc/hudba


Štítky:

, ,