Beseda připomene slavného olomouckého knihkupce

Autor: Barbora Hinková
Datum

V Knihovně města Olomouce proběhne ve čtvrtek 5. března 2015 beseda připomínající významnou osobnost Olomouckého kraje, knihkupce a nakladatele Romualda Prombergera. Akce začíná v 15:30 v klubovně knihovny.

2805312--knihkupectvi-romualda-prombergera-v-olomouci-pametni-deska--1-950x0p0

Událost proběhne pod taktovkou neziskové organizace EURFORALL, která s Knihovnou města Olomouce spolupracuje již druhým rokem. Bližší informace o projektu nám sdělila vedoucí oddělení pro dospělé čtenáře Libuše Soukupová. „Akce probíhá v rámci cyklu kulturně vzdělávacích besed pro veřejnost, které se v naší knihovně konají pravidelně každý první čtvrtek v měsíci. Kapacita je přibližně dvacet pět míst a rezervace není nutná,“ řekla Soukupová.

Životní osudy i nakladatelskou činnost Romualda Prombergera připomene lektorka z Katedry bohemistiky Univerzity Palackého Petra Kožušníková. Problematice se bude věnovat na pozadí historického kontextu doby a místo bude i pro případnou diskuzi či komentáře. Představeny budou i konkrétní knižní tituly, a pokud i vy ve své domácí knihovně objevíte nějaké Prombergerovy knihy, můžete je přinést a ukázat ostatním.

Foto 1: Knihovna města Olomouce

Foto 2: www.rozhlas.cz


Štítky:

, , ,