Aplikace Forest vás zbaví závislosti na mobilním telefonu

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

V době chytrých telefonů a neustálého spěchu je těžké se odtrhnout od technologií a užít si nerušeného klidu. Bez telefonu. Bez shonu. Paradoxně vám v tom může pomoci mobilní aplikace. Pomůže vám nedívat se stále na svůj telefon a zaměřit se v klidu na jiné, důležitější záležitosti.


Vývojáři aplikací myslí i na to, jak vás udržet bez mobilu co nejdelší možnou dobou a dopřát vám klid. Jednou takovou appkou je Forest: Stay Focused. Celá věc tkví v jedné jediné záležitosti – pěstování stromů. Zapnete aplikaci a zasadíte strom, který má určitý čas na to, aby vyrostl do své konečné velikosti. Někdy strom roste půl hodiny, jindy delší dobu. Vtip je v tom, že pokud zasadíte strom, a v čase, kdy roste, odejdete na delší dobu z aplikace (třeba proto, že jdete odpovídat na Facebook), strom zemře.

fforest

Pokud tedy chcete mít vzrostlý a krásný les, je potřeba obětovat čas na mobilním zařízení něčemu jinému. Nejlépe času s přáteli, rodinou nebo učení na zkoušky. Po stanoveném čase, až strom vyroste, můžete telefon opět používat beze strachu, že by strom zemřel. Postup lze opakovat tak dlouho, jak potřebujete.

Je to vskutku zajímavý počin a některým jedincům může pomoci ovládnout závislost na svých zařízeních a ukončit nekonečné kontrolování mobilních telefonů. Záleží však na každém, na jeho svědomí a vědomí, jestli nechá strom umřít nebo bude mít les plný krásných vzrostlých jehličnanů. Forest: Stay Focused můžete stáhnout pro Android a iOS.


Štítky:

, , , , , , ,