Andělská KLARA. přivezla do U-klubu svůj domov

Eliška Vrbová

Autor: Eliška Vrbová
Datum

Klára Vytisková, letošní vítězka hudební ceny Anděl v kategorii zpěvačka roku, zavítala minulou středu do olomouckého U-klubu. Představila zde to nejlepší ze své sólové tvorby, kterou od roku 2013 vydává pod jednoduchým uměleckým jménem KLARA.

Přestože do „Účka“ ten večer zřejmě i kvůli současně probíhajícímu koncertu Prago Union v Jazz Tibet Clubu posluchačů nezavítalo mnoho, zvládla Klára většinu z nich rozpohybovat hned při první písničce Forever. Její skladby vyloženě taneční nejsou, ale už od prvních tónů zpěvačka nezůstala v klidu a poměrně vysoké podpatky jí v neustálém pohybu rozhodně nezabránily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klára Vytisková je známá i svou zálibou v extravagantní módě. Často se objevuje v módních časopisech, jako je například Elle, tento měsíc je také tváří magazínu módního e-shopu Zoot. Pro olomoucký koncert vsadila spíš na klasiku, ale tou potvrdila, že v jednoduchosti je krása. Oblékla si šedý krátký top, džíny s vysokým pasem a již zmíněné boty na vysokém podpatku.

„Tahle písnička je pro všechny, co mají rádi dlouhý snídaně doma s rodinou,“ uvedla Klára další skladbu Home, podle níž se jmenuje její album vydané loni v listopadu. Celá deska Home je tematicky zaměřená hlavně na rodinu a domov, protože se Kláře před rokem a půl narodila dcera Emílie. Rodinná atmosféra panuje i v kapele, kde na klávesy hraje Klářina sestra Tereza známá pod pseudonymem Edna Green.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedna za druhou pokračovaly skladby Velvet, kterou Klára natočila s producentským duem Beatbustlers, nebo I believe. „Když jsme hráli jednou v Olomouci s Toxique, tak jsme spali právě tady na kolejích. Dost nás pobavilo, když jsme se někdy v noci vraceli na pokoj a paní na vrátnici (čti kolejbába, pozn. red.) nám vynadala, že jdeme pozdě a kde máme jako kolejku,“ vyprávěla Klára se smíchem historku z našich známých kolejí. „Ještě větší gól pak přišel ráno, kdy asi v půl sedmý přišla uklízečka, že už jako máme odejít, protože tam musí uklidit,“ doplnila.

Následoval singl Survival z roku 2013, který Klára napsala pro svého manžela Romana Víchu, bubeníka z kapely Toxique. „Já jsem se naučila říkat promiň až teprve někdy mezi dvaceti a třiceti. Takový to, že když se s manželem pohádáme, tak je dobrý s ním mluvit dřív než za dva dny a tak. Na to si podle mě každej musí přijít sám a o tom je právě tahle písnička,“ uvedla Klára skladbu Survival.

Na závěr koncertu už v publiku při písničkách Dig and Deeper nebo Country Girl tancovali zřejmě úplně všichni. Tu druhou Klára spolu s kapelou ještě zopakovala na úplný závěr jako přídavek. Ještě před tím ale jenom s klavírním doprovodem zazpívala So Into You od Toxique. „Tuhle písničku jsem napsala, když mi bylo devatenáct a zrovna jsem asi dva týdny chodila s mým mužem. No a ta písnička je o tom, že chci, aby to trvalo dýl než ty dva týdny. A tak to se, myslím, povedlo,“ popsala Klára obsah písně, v níž dokázala, že umí velmi procítěně zazpívat i pomalou věc bez více nástrojů.

I když koncert netrval dlouho, protože repertoár z desky Home přeci jen není nijak široký, Klára Vytisková za tu dobu stihla dokázat, že si svého pár týdnů starého Anděla skutečně zaslouží. Dobrých kapel máme v České republice spoustu, dobrých zpěvaček už o mnoho méně. A do toho mála právě Klára Vytisková rozhodně patří.

Foto: Eliška Vrbová


Štítky:

, , , , , , ,