Akademik: Twerkuj jako Miley Cyrus

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Tento týden jsem se rozhodla popasovat se s novou výzvou, navštívila jsem proto lekci twerk dance. Vydávám se tak do tajemných podzemích prostor kolejí 17. listopadu, kde objevuji malou, leč až překvapivě útulnou tělocvičnu.


První plusový bod tak ode mě ihned získává prostředí. Co už ale tato sklepní místnost postrádá, jsou lidé. Na trénink totiž dorážíme pouze čtyři, a to počítám i lektorku Jitku. S podivem však hodina neodpadá a twerkujeme i v tomto nezvykle malém počtu. Nejprve probíhá ještě klasické fitness procvičení a krátké rozhýbání, pak už jdeme na věc.

O twerku se hodně mluví zejména ve spojitosti s americkou zpěvačkou Miley Cyrus

Následně tak už vše směřuje k tolik očekávanému tanci. Ten je v poslední době dost módní, proslavily ho zejména zpěvačky jako Miley Cyrus, Rihanna, Nicki Minaj, Iggy Azalea, Beyoncé nebo třeba Jennifer Lopez. Jak se ale dá čekat, naše lekce má k populárním americkým videoklipům přeci jen dost daleko, i když jednotlivé elementární prvky a pohyby jsou v podstatě identické.

Základem tohoto tance, který má pro zajímavost původ v jamajském stylu dancehall, je tedy roznožit nohy, dát je od sebe, mírně povytočit kolena a jít do podřepu. Na tom by pochopitelně nebylo nic až tak složitého… Pak ale začíná to horší. V tomto postavení musíte pohupovat pánví, zatínat a uvolňovat hýždě, a ještě to ideálně provádět s erotickým výrazem. V tom teda vidím zásadní problém, na rozdíl od lascivně se tvářících zpěvaček totiž budím spíše dojem „zmatené brambory“.

Twerk dance už si vyzkoušela i Taylor Swift

Mé nedostatečné dovednosti mi však nebrání v tom, abych si hodinu užila. V druhé části nacvičujeme sestavu na píseň Bruna Marse s názvem 24K Magic. Postupně do ní přidáváme další a další kroky, zkoušíme je s hudbou i bez ní, opakujeme je a na konec zkoušíme vše dohromady. Kromě základního postoje se pokoušíme i o efektní otočky, přeskoky či specifické pohupování. K pohodě pak přispívá navíc i komorní atmosféra, díky nízkému počtu účastníků dokonce dostávám i několik užitečných individuálních rad.

Kdybych ale měla pominout samotnou techniku twerku (někdy též označovaného booty shaking), trénink není nijak náročný. Pomůže sice zpevnit břišní, zádové a hlavně hýžďové svaly, avšak nejedná se o nic extrémně intenzivního. Určitě se tedy není čeho bát. Pokud rádi tančíte a zkoušíte nové věci, neváhejte a twerkujte jako o život.

Zdroje obrázků: The Huffington Post a Imgur.com


Štítky:

, , , , ,